еМагазин

Tag : деца

ЖИВОТ

Клиниката „Жан Митрев“ продолжува да се грижи за деца со вродени срцеви маани

Никола Осило
Во Клиниката „Жан Митрев“ непречено продолжуваат да се изведуваат сите услуги поврзани со вродените срцеви маани на деца од раѓање до 18 години, информираа од
Локално

Скопјанка пријавила дека сосед физички ги нападнал нејзините деца

Никола Осило
На 13.08.2019 во 18.50 часот во СВР Скопје М.М.(41) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 18,45 часот на улицата “Мариовска“ нејзиниот сосед М.Ѓ.(37) физички
ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Фото) Започна снимањето на телевизиската серија „Зоки Поки“

Редакција
Викендов во основното училиште „Петар Поп-Арсов“ во скопски Карпош започна снимањето на новата телевизиска серија „Зоки Поки“, модерна екранизација на култното дело на писателката Оливера
Да помогнеме

(Видео) Самохрана мајка на четири деца од Тетово: Моите деца не пробале свеж леб

Редакција
Шестчлено семејство од Тетово се прехранува со бајата храна, која им ја даваат од околните пекари, јавува телевизија „Телма“. Ѓевреците и переците се тврди, па
БАШ НИ Е ЌЕФ

130 деца од Скопје, Кавадарци и Пробиштип и ова лето пливаа и уживаа со пливачките школи организирани од „Еуролинк осигурување“

Редакција
Вчера на градскиот базен во Пробиштип се одржа завршниот час од третата по ред пливачка школа за оваа година „Пливај и уживај“, организирана од Еуролинк
Да помогнеме

(Галерија) Децата од малите групни домови направиле прекрасни уметнички фотографии, со купување ќе им помогнете

Редакција
Децата од малите групни домови направиле прекрасни уметнички фотографии, а со нивно купување ќе донирате за опрема и понатамошен развој на програми за децата во малите
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Повик до туристичките работници од Охрид, Дојран, Преспа, да овозможат бесплатно летување за децата со посебни потреби, од социјално загрозени семејства и децата на самохрани родители

Редакција
Како што објави еМагазин, благодарение на Фејсбук групата Бесплатно сместување Македонија и превозници со големо срце, нејзините администратори и вистински општествено одговорни фирми и оваа година
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Браво: Туристички агенции ќе носат деца со посебни потреби, деца од социјално загрозени семејства и деца на самохрани родители на море

Редакција
Благодарение на Фејсбук групата Бесплатно сместување Македонија и превозници со големо срце, нејзините администратори и вистински општествено одговорни фирми и оваа година неколку семејства со деца
Техно ТОП СТОРИИ

Знаете ли дека постои софтвер за родителска контрола што децата гледат на интернет: Како да го инсталирате

Редакција
Во Македонија децата поминуваат од 2 до 9 часа дневно на интернет, покажува анкета на Агенцијата за електронски комуникациии. Анкетата покажува и дека голем број на
ЖИВОТ

Децата во Македонија дневно на интернет од два до девет часа

Редакција
Девет проценти од малолетниците во просек дневно поминуваат повеќе од девет часа на интернет, 41,2 проценти од два до пет часа, а до два часа