еМагазин

Tag : деца

ТОП СТОРИИ Убава приказна

Трогателно мајчинско сведоштво: „Братче и сестриче добија шанса за живот од д-р Жан Митрев“

Редакција
Први март 2020 година е датумот на кој „Zan Mitrev Clinic“ ќе го одбележи својот 20-годишен јубилеј. По тој повод, токму на тој ден се...
Локално

Во критична состојба жената и детето кои настрадаа во експлозијата во Романовце

Редакција
Во критична животна состојба се четириесетгодишната жена и десетгодишното дете кои се здобија со повреди при денешната експлозија што настана од плинска боца во кумановското...
Локално ТОП СТОРИИ

Детали од МВР: Во експлозијата во Романовце загинале три дечиња

Редакција
На 23.02.2020, околу 10.00 часот во с.Романовце,кумановско во куќа сопственост на Ш.А. при експлозија на плинска боца настанал пожар во кој три малолетни лица на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Негувателка обвинета за малтретирање на две деца, мајката забележала кога децата се бранеле од неа кога таа се приближувала

Редакција
Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице кое се товари за кривично дело – Запуштање и малтретирање на дете од член 201...
Ретро ТОП СТОРИИ

(Фото) Кирк Даглас им подарувал училишен прибор на децата од Егејска Македонија

Редакција
Холивудската легенда Кирк Даглас во 1947 година им подарувал училишен прибор на дечиња во Егејска Македонија. Посетата била во рамките на планот за добротворна помош...
Забава

Уште малку билети за детскиот и концертот за денот на вљубените „Бакнеж и танго“ на Македонска филхармонија

Редакција
Македонска филхармонија информира дека речиси се распродадени билетите за престојните два концерти на оркестарот. Првиот е „Штурецот и мравката“ наменет за најмладите кој ќе се...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е виновен, девојчињата што испраќале фотографии, родителите или тие што ги споделуваат: Твитер реакции за групата на Телеграм

Редакција
Информација за затворената група на апликација “Телеграм“, на која се споделува порнографски материјал и од малолетни девојки од цела Македонија ги „запали“ социјалните мрежи. ПОВРЗАНИ...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Дружење со децата од „Дајте Музика“ во „Рамстор Мол“

Редакција
По повод почеток на второто полугодие од учебната година, како и секогаш „Рамстор Мол“ нуди одлична забава за најмалите која ќе изобилува со многу музика,...
Локално ТОП СТОРИИ

Трагедија во Шутка: Братче и сестричка изгореа во пожар што ја зафати нивната куќа

Редакција
Братче и сестричка изгореа во пожар во скопската населба Шуто Оризари. Пожарот избувнал во нивната куќа, а за сега не се знаат причините кои го...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

БРАВО! (Фото) Урбан Бургер Бар нуди бесплатна храна за деца без родители, социјални случаеви…

Редакција
Скопскиот Урбан Бургер Бар почна да нуди бесплатна храна за деца без родители, социјални случаеви, бездомници… Барот се наоѓа на ул. Рузвелтова 63а. Секоја чест...