еМагазин

Tag : дете

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

(Фото) Благороден и необично духовит татко: Пендаровски, кој оди во вториот круг од претседателските избори приватно

Редакција
Актуелниот претседател на Македонија, Стево Пендаровски, кандидат на владејачката СДСМ, во првиот круг од претседателските избори освои 19,93% од гласовите, а во вториот круг повторно...
Локално ТОП СТОРИИ

Негувателка во градинка во Радишани психички и физички малтретирала дете, изгубило говор

Редакција
Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 32-годишна негувателка во детска градинка за која постои основано сомнение дека сторила продолжено кривично...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Се бара дете родено на 12.02 од социјално загрозено семејство или на самохран родител за да добие бесплатна роденденска прослава и подарок!

Редакција
Од невладината Проект Среќа информираат дека по инцијатива на девојка која ги контактирала, се бара дете родено на 12.02 или блиску до тој датум, од...
Локално ТОП СТОРИИ

Четиригодишно девојче питачело и тешко се рзболело: Мајката од Струмица осомничена за малтретирање

Редакција
Основното јавно обвинителство Струмица донесе Наредба за спроведување истражна постапка против мајка осомничена за кривично дело – Запуштање и малтретирање на дете од член 201...
Локално ТОП СТОРИИ

Четиригодишно дете донесено на Клиника, претепано и со рани

Редакција
Од МВР информираат дека на 17.01.2024 година во 02.30 часот во СВР Струмица било пријавено дека во Општата болница Струмица во 00.58 часот во тешка...
Да помогнеме

За „Ниту едно дете да не расте само“: Новогодишна кампања на СОС Детско село

Редакција
Овој предновогодишен период кога наокoлу се шири весело расположение и радост, за децата претставува најубав дел од годината исполнет со многу љубов и подароци. За...
Локално ТОП СТОРИИ

Момчето кое прегази 10-годишно дете на „Пластичарска“ призна вина

Редакција
На денешното рочиште во Основниот кривичен суд во Скопје, 21-годишното момче кое прегази 10-годишно дете, кое почина, на улицата позната како „Пластичарска“, призна вина. По...
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Американец уби 6-годишно дете со палестинско потекло поради војната во Израел

Редакција
Седумдесет и едногодишен маж од Илиноис е обвинет за убиство на шестгодишно момче и повредување на 32-годишна жена во, како што наведе полицијата, злосторство од...
Локално ТОП СТОРИИ

Обвинителството бара куќен притвор за возачот кој усмрти десетгодишно дете

Редакција
Основното јавно обвинителство (ЈО) Скопје поведе постапка против 21-годишен скопјанец кој вчера попладне удри десетгодишно дете на булеварот „Никола Карев“, познат како „Пластичарска“ и побегна...
Локално ТОП СТОРИИ

Десетгодишно дете почина откако беше прегазено на „Пластичарска“ во Скопје

Редакција
Вчера попладне на улицата „Пластичарска“ во Скопје беше прегазено десетгодишно дете, кое почина. Тоа бил пренесено во Ургентен Центар – Скопје, каде била констатирана смрт....