еМагазин

Tag : дете

Локално

Неколку малолетници тепале дете во скопско училиште

На 30.04.2019 година околу 14,00 часот во СВР Скопје Т.Т.(48) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 11,20 часот на улицата “Втора Македонска бригада“ во
Локално

Грозоморен случај во Гостивар: Три лица обљубиле дете

Никола Осило
Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинение против три лица кои во март и јули 2018 година извршиле обљуба врз дете – жртва, со што сториле
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Четири години бил во кома денес е матурант: Јован е чудо од дете

Редакција
Јован Колоски е момче од Македонија но живее во Словенија. Годинава е матурант и може слободно да се нарече чудо на медицината. Колоски четири години
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

„Црнчуго“: Дете кое живее во Скопје физички било нападнато на расна основа

Редакција
Милена А. Милошевска на нејзиниот фејсбук-профил раскажа случка во која, нејзините деца кои се од црна раса, расистички биле нападнати на плоштадот Македонија во Скопје.
ЖИВОТ

(Фото) Брејк стана татко по трет пат, Драгана по втор пат мајка

Редакција
Бизнисменот и поранашен пејач Дарко Гелев Брејк доби ќерка, која е неговото второ дете од бракот со поранешната мисица на Македонија, Драгана Клопчевска. Тој има
Локално

Трагедија: Петгодишно девојче се удави во Маркова Река

Редакција
Петгодишно девојче вчера се удави во водите на Маркова Река. -На 10 април 2019 во 15.25 часот во СВР Скопје било пријавено дека во близина
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

(Галерија) Стево Пендаровски приватно: Благороден и необично духовит татко

Редакција
еМагазин во серијал приватно Ви ги преставува тројцата кандидати за претседател на државата. Стево Пендаровски приватно Пред неколку дена Стево Пендаровски наполни 56 години. Роденденот
Локално

Со товарно возило удрил во седумгодишно дете на велосипед

Никола Осило
На 31.03.2019 во 18.30 часот во село Грчец, скопско, товарно возило „Мерцедес 508“ со скопски регистарски ознаки, управувано од И.А.(45) од село Шишево, скопско, удрило
Локално

Со „БМВ“ удрил во шестгодишно дете

Никола Осило
На 25.03.2019 околу 15.20 часот во село Опае, општина Липково, патничко возило „БМВ“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од Ф.Ф.(24) од село Лопате, кумановско, удрило
Локално

Скопјанец со „Пунто“ удри во 11-годишно дете на велосипед

Никола Осило
На 24.03.2019 околу 12.45 часот на регионалниот пат Ратае-Желино, во с.Шемшово- тетовско, патничко возило „Фиат пунто“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од С.М.(48) од Скопје,