еМагазин

Tag : помош

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Диџеј Мац: Успеавме во помошта за чичко Трајче

Редакција
Хуманитарната акција која ја покрена познатиот скопски диџеј Марјан Мац Петровски вроди со плод, односно пристигнале голем број на понуди за помош. Тој на својот
Да помогнеме

Познатиот скопски диџеј Мац апелира за помош

Редакција
Познатиот скопски диџеј Мац, упати апел за помош на 48-годишниот Трајче. Неговиот статус на Фејсбук го пренесуваме во целост. „Чичко Трајче случајно го најдов на
Да помогнеме

(Фото) Мајката моли за нејзината ќерка Мери: Потребна и е нашата хуманост да стане од инвалидска количка

Редакција
На Мери Тошевска (Китеска) и е потребна нашата помош, пишува „Порта.мк“. „Направена е магнетна резонанса на глава и р’бет. Од Турција добиен е одговор дека
Да помогнеме

(Фото) Доволно мака за „тетката со кибритчињата“: Да помогнеме, да и олесниме

Редакција
На фејсбук-страницата „Стопли срце“ има апел за помош на 66-годишна жена, која секојдневно преживува голгота. Хуманитарната акција е во тек, одредена помош е собрана, но
Да помогнеме

Апел: На Стоимен Стоилов му треба помош да ја преброди зимата

Никола Осило
Откако на социјалните мрежи се појавија фотографии на кои се гледаат тешките услови за живот на 60 годишниот Стоимен Стоилов од село Цера, започна акција
Да помогнеме

(Видео) Семејството Велковски од Куманово преживуваат со 4.000 денари месечно

Редакција
Порталот „Кумановски муабети“ објави сторија за семејството Велковски, во која, 47-годишниот Бране Велковски од Куманово со 4.000 денари ги издржува сопругата и двете деца, двегодишен
Да помогнеме

После шест години поминати во искушение со изгубен вид и пет операции на глава, да го направиме посветол животот на Ивана

Редакција
На социјалните мрежи се шири апел за лекување на Ивана Атанасовска. „После шест години поминати во искушение со изгубен вид и пет операции на глава
БАШ НИ Е ЌЕФ

На годинешниот Фестивал на младо вино во „Тиквеш“ собрани над 154.000 денари за поддршка на училиште за талентирани деца изложени на социјален ризик

Редакција
Деветтиот по ред Фестивал на младо вино во организација на винарницата „Тиквеш“ и оваа година имаше општествено одговорна и хуманитарна димензија. „Тиквеш“ како домаќин ги
Локално

И припадници за АРМ помагале при пожарот во Дебар Маало: Евакуирале семејство со две деца кое барало помош

Редакција
Припадници на АРМ први пристигнале на местото на пожарот што избувна ноќеска во Дебар Маало и со нивна помош биле евакуирани шест лица кои барале
ЖИВОТ

(Видео) СОС Детско село: Вистинските пријатели се како ѕвездите, не секогаш ги гледаш, ама секогаш се тука за тебе

Редакција
Секојдневно се посакуваат многу нешта. Желбите на овој свет се безбројни. Некој посакува да отпатува до далечна дестинација, некој посакува да инвестира во својот кариерен