еМагазин

Tag : помош

Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Потребни сме му на 11-годишниот Омер, кој има трајно оштетување на слухот

Редакција
11-годишниот Омер има трајно оштетување на слухот и моментално е без функционален кохлеарен имплант. „Тој не се откажува и покрај сите потешкотии редовно следи настава....
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Да ѝ помогнеме на Сања Живановиќ да се избори со инфламаторната болест

Редакција
Сања Живановиќ веќе подолго време се бори со инфламаторна болест, била без целосна дијагноза и повеќе пати била хоспитализирана. Веќе еден месец е хоспитализирана и...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Апел за помош за Црквата Св. Архангел Гаврил во Ченто

Редакција
Црквата Св. Архангел Гаврил во населбата Ченто – кај паркчето Финско има потреба од озвучување кое ќе се користи за неделните и празничните Богослужби. Секој...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Потребни се средства за лекување на Сашо Лазаровски од канцер на белите дробови

Редакција
Сашо Лазаровски-Брада се бори со белодробен аденокарцином и се лекува во странство. Неговото семејство финансиски е исцрпено и потребни се средства за лекување. Сметката за...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Не постои цена за Искра да земе здив: Потребен е мобилен респиратор

Редакција
Искра е 17 месечно детенце кое е родено со спинална мускулна атрофија – Тип 1. „Искра не знае што значи да дишеш слободно, со полни...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Исчезнат е 34-годишниот Лазе Ристески од Прилеп

Редакција
Лазе Ристески, лице со посебни потреби, го напуштил домот вчера утрото во 6 часот и му се губи секаква трага, објави прилепскиот портал Маркукуле. Лазе...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Да ѝ помогнеме на Моника да застане на нозе, потребна е рехабилитација по три операции и зрачења

Редакција
Моника Бојковиќ боледува од бенигна неоплазма на кранијални нерви и во последните три години била подложена на три операции и зрачења. По последната операција таа...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Македонец кој живее и работи во Виена, нуди бесплатно сместување за семејството на Леонид

Редакција
Државата се уште не изнајде начин како да ги покрие трошоците за лекувањето на Леонид Индов во Виена, Австрија, но затоа секој хуман граѓанин согласно...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Можеме да собереме 15 илјади евра: Потребни се за тригодишната Срна – да си дојде побрзо дома

Редакција
Тригодишната Срна во октомври развила сепса поради уринарна инфекција што преоѓа во тешка форма пиелонефрит оставајќи трајни оштетувања на левиот бубрег. Откриена е хидронефроза и...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Можеме да собереме 20.000 евра: На 12-годишната Кара итно треба да ѝ се дијагностицира ретката болест, а потоа и да се лекува

Редакција
Кара Селовска (12) има ретка болест, на која најпрво треба да ѝ се дијагностицира, а потоа и да се лекува. Кара поминала низ двегодишна макотрпна...