еМагазин

Tag : помош

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Хотел „Мизо“ во Охрид нуди бесплатно сместување за семејства од погодените подрачја од земјотресот во Албанија

Редакција
На фејсбук-страницата „Бесплатно сместување Македонија и превозници со големо срце“ е објавено дека во хотел Мизо има место за 30 луѓе од Албанија, од оние...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Да помогнеме: „Хак бус“организира бесплатен повратен превоз до Албанија до 1 декември

Редакција
„Хак бус“ организира бесплатен автобус превоз до Албанија до 1 декември. „Во овие лоши денови да бидеме заедно и да им помогнеме на граѓаните на...
Македонија

Како и Вие да помогнете: Црвениот крст со првична помош од 30.000 евра за жртвите од земјотресот во Албанија

Редакција
Црвениот крст преку соопштение изрази сочувство до граѓаните, семејствата и институциите на Албанија, за жртвите од земјотресот. Воедно, изразувајќи надеж и верба дека бројот на...
Македонија

Владата одобри првична финансиска помош од 97.560 евра за Албанија

Редакција
Владата на својата денешна седница донесе одлука да се издвојат шест милиони денари (97.560 евра) како првична финансиска поддршка за санирање на последиците од земјотресот...
Македонија

Град Скопје ќе испрати термален дрон за помош при пребарувањето на преживеани под рушевините во Драч

Редакција
Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов информираше дека во договор со градоначалникот на Тирана, Град Скопје кон Драч ќе упати специјална екипа опремена со термални...
Да помогнеме

(Галерија) Мизерното лице на сиромаштијата: На мајка и ќерка им требаат две соби

Редакција
Социјалниот работник во Вистински дела на љубезноста, Моника Чекаловиќ сподели приказна од сиромашно семејствоо кое живее во село Кучевиште, Општина Чучер Сандево. Таа апелира за...
Локално

СВР Струмица со детали за исчезната Соња, која е пронајдена жива

Редакција
На 15.11.2019 во Полициска станица Струмица, Д.А.(60) од с.Дабиле пријавил дека од домот се одалечила неговата ќерка С.А.(34), лице со здравствени проблеми, која и претходно...
Да помогнеме

Исчезната е 34-годишната Соња од Струмица, најблиските апелираат за помош

Редакција
Струмичани апелираат за помош за пронаоѓање на 34 годишна жена од Струмица. Станува збор за Соња, која веќе неколку часови ја бараат нејзините блиски, пренесува...
Да помогнеме

(Видео) Таткото на 19-годишниот Незир бара помош за синот – бара болница за лекување надвор од државата

Редакција
19-годишниот Незир Чајани од Скопје пред пет месеци останал неподвижен, пренесува телевизијата ТВ 21. Тој со своите пријатели отишол на езерото Матка, но за жал,...
Да помогнеме

Потребни се 3.000 евра за 19-годишно момче да не остане слепо

Редакција
Вчера едно 19 годишно момче доживеа несреќа при што има сериозни повреди на очите… Христијан Милевски, од битолското село Долно Српци, моментално е во Систина...