еМагазин

Tag : напад

Локално ТОП СТОРИИ

Затвореник од Идризово дома ѝ ја запалил облеката на сопругата и си заминал со децата

Редакција
Од Министерството за внатрешни работи (МВР) информираа дека на 15.04.2024 година во 21.30 часот во СВР Скопје, 27 – годишна жена од скопско село пријавила...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) “Ми даде Господ сила, не знам како, ја грабнав мечката за уши“, вели сточарот Цане Србиновски за нападот

Редакција
Сточарот Цане Србиновски (61), жител на село Дреновци во Општина Долнени, кој пред неколку дена беше нападнат од мечка на планината Мукос, сподели детали за...
Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) Кучиња спасија маж во велешко кој го нападнала мечка

Редакција
Маж од селото Дреновци, прилепско, на возраст од 61 години синоќа на планината Мукос, атар на село Оморани, Општина Чашка, додека напасувал крави, бил нападнат...
Македонија ТОП СТОРИИ

Не се знае кој пукаше во градоначалникот на Арачиново, објавени фотографии од повредените

Редакција
И шест дена по нападот со автоматска пушка на градоначалникот на Арачиново, Ридван Ибраими, нема осомничен или осомничени за истиот. Дветте лица кои беа приведени...
Македонија ТОП СТОРИИ

За приведените две лица за нападот на градоначалникот на Арачиново се претпоставувало дека се поврзани

Редакција
Министерот за внатрешни работи, Панче Тошковски, денеска потврди дека вчера биле приведени две лица за нападот на градоначалникот на Арачиново, Ридван Ибраими, при што беа...
Македонија ТОП СТОРИИ

Две лица приведени за нападот на градоначалникот на Арачиново, напаѓачот се уште непознат

Редакција
За нападот на градоначалникот на Општина Арачиново, Ридван Ибрахими, кадар на владејачката ДУИ, се приведени две лица објави телевизијата Сител. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Кој е Ридван...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Како е нападнат градоначалникот на Арачиново, напаѓачот не е идентификуван

Редакција
Вчера со автоматска пушка маж пукаше во градоначалникот на Општина Арачиново, Ридван Ибрахими, кадар на владејачката ДУИ. Оваа е трет напад на градоначалникот. Лани беше...
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) 15-годишно момче спасило над 100 луѓе при терористичкиот напад во Москва

Редакција
Веста за 15-годишното момче Ислам Капилов, кое спасило над 100 луѓе од сигурна смрт при терористичкиот напад во концертна сала во Москва, и видеото од...
Свет ТОП СТОРИИ

Вознемирувачки снимки од терористичкиот напад во Москва објави Исламската држава

Редакција
Во терористичкиот напад на концертна сала во Москва беа убиени најмалку 137 лица, а одговорноста за нападот ја презеде ИСИС (Исламската држава), која на социјалните...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кој друг освен Пендаровски го осуди терорисистичкиот напад во Москва

Редакција
Македонскиот претседател Стево Пендаровски, беше првиот македонски функционер кој што го осуди терористичкиот напад во концертна сала во Москва, во кој според вчерашни податоци загинаа...