еМагазин

Tag : девојче

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Одземени трите малолетни деца на мајката, чие четиригодишното девојче со рани и скршени ребра заврши на Детската клиника

Редакција
Одземени се трите малолетни деца на мајката од Струмица, чие четиригодишното девојче со рани и скршени ребра заврши на Детската клиника во Скопје. Мајката тврди...
Локално ТОП СТОРИИ

Хорор во Делчево: Очув во неколку наврати силувал 15-годишно девојче, кога мајката не била дома

Редакција
Основното јавно обвинителство Кочани донесе наредба за спроведување истражна постапка против жител на Делчево за кого постои основано сомнение дека сторил продолжено кривично дело обљуба...
Локално ТОП СТОРИИ

Четворица малолетници од Демир Капија силувале врсничка, мајката на девојчето пријавила во полиција

Редакција
Четворица малолетници од Демир Капија силувале врсничка, а мајката на девојчето пријавила во полиција, информираа од СВР Велес. Оттаму појаснија дека синоќа во 23.30 часот...
Локално ТОП СТОРИИ

81-годишен дедо во Скопје допирал деветгодишно девојче

Редакција
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство (ОЈО) Скопје донел Наредба за спроведување истражна постапка против лице на возраст од 81 година, осомничено за други полови...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) 11-годишно девојче со продажба на крофни собра пари за лекување на нејзиниот татко и го воодушеви Балканот

Редакција
Нина Нинковиќ (11) од Нови Сад со продажба на крофни успеа да собере пари за лекување на нејзниот татко и го воодушеви Балканот. Иако првиот...
Локално ТОП СТОРИИ

14-годишно девојче од Тетово грабнато додека одело кон маркет и силувано од соседот

Редакција
Основното јавно обвинителство Тетово донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кривично дело „силување на дете кое не наполнило 15 години“. -Осомничениот...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Уште девет лица уапсени за сексуалната злоупотреба на малолетничката од Велес

Редакција
Националната единица за сузбивање на криумчарење мигранти и трговија со луѓе (НЕСКМТЛ) при Секторот за криминалистички истраги во Одделот за сузбивање на организиран и сериозен...
Локално ТОП СТОРИИ

Двајца постари мажи и малолетник во струшко злоставувале девојче под 14 години, едниот бил пријател на нејзиното семејство

Редакција
Струшката полиција денеска привела три лица поради сомневање за полов напад врз малолетничка, помала од 14 години. СВР Охрид соопшти дека за делото се осомничени...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Не се констатирани недостатоци при лекувањето и третманот на шестгодишната Јана, велат од ДЗСИ

Редакција
Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДЗСИ) кој вчера извршил вонреден инспекциски надзор во битолската Клиничка болница по смртта на шестгодишното девојче, не констатирал недостатоци во...
Локално ТОП СТОРИИ

Малолетно девојче нападнато од наставничка

Редакција
Во полиција вчера било пријавено дека малолетно девојче било физички нападнато од нејзината наставничка која употребила тврд предмет. Како што се наведува во полицискиот билтен,...