еМагазин

Tag : дедо

Локално ТОП СТОРИИ

69-годишен дедо во Прилеп ја силувал неговата малолетна внука

Редакција
Дедо од Прилеп ја силувал неговата малолетна внука, информираа од Министерството за внатрешни работи (МВР). „На 16.02.2024 година во 16.40 часот во Прилеп, полициски службеници...
Локално ТОП СТОРИИ

81-годишен дедо во Скопје допирал деветгодишно девојче

Редакција
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство (ОЈО) Скопје донел Наредба за спроведување истражна постапка против лице на возраст од 81 година, осомничено за други полови...
Локално

18-годишник од Делчево потрошил над 7.500 евра од картичката на дедо му

Редакција
Жител на Делчево го пријавил во полиција својот 18-годишен внук, кој ги дознал податоците од неговата дебитната картичка и со неа извршил стотици плаќања, потрошувајќи...
Локално ТОП СТОРИИ

81-годишен дедо се соблекувал пред баба на негова возраст во нејзиниот двор

Редакција
На 23.06.2022 во 09.00 часот во Полициската станица Делчево, 81-годишна жена од делчевско село пријавила дека на 22.06.2022 во нејзиниот двор, Д.С.(81) од истото село...
Локално ТОП СТОРИИ

Детали за убиството во Битола: Притвор за дедото кој во домот го застрела неговиот поранешен зет

Редакција
Основното јавно обвинителство Битола донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично дело – Убиство од...
Локално

70-годишен кавадарчанец се обидел да силува малолетничка

Редакција
70-годишен жител на Кавадарци минатиот месец се обидел да силува малолетничка, исто така од Кавадарци. -ОВР Кавадарци поднесе кривична пријава против И.И.(70) од Кавадарци, поради...
ЖИВОТ

Талат Џафаери по втор пат дедо, доби внука

Редакција
Претседателот на Собранието, Талат Џафери на неговиот Фејсбук профил соопшти дека по втор пат станал дедо. “Дедо по втор пат! Денес нашето семејство се збогати...
Локално

Внук нападнал дедо во кавадаречко

Редакција
Седумдесетгодишен дедо бил физички нападнат од 22-годишен внук од син во кавадаречко село, информира Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. Додевски појасни дека нападот се...
Локално

Внук си го убил дедо му со камен во Кочани

Редакција
На 30.03.2019 во СВР Штип било пријавено дека околу 13.00 часот во Клиничката болница Штип починал С. М.(66) од Кочани, кој бил физички нападнат во...
Македонија

Генералниот секретар на СДСМ, Кирацовски побарал од дедо му да си даде отказ

Редакција
Пратеникот и генерален секретар на СДСМ, Александар Кирацовски на својот Фејсбук профил соопшти дека побарл од таткото на неговата сопруга да се повлече од работното...