еМагазин

Tag : удар

Локално ТОП СТОРИИ

(Видео) Превртен автомобил на Партизанска, удрил во жардињера

Редакција
Автомобил се преврте на Партизански одреди во Скопје, откако претходно удрил во бетонските жардињери. Несреќата се случила доцна синоќа, и нема повредени.   View this...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Бугарски крузер удрил во бетонски ѕид во Дунав во Австрија, 17 лица повредени

Редакција
Бугарски брод за крстарење со 160 патници удрил во бетонски ѕид на реката Дунав во австрискиот град Ашах, при што 17 лица биле повредени. Бродот...
Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) Автомобил удрил во мечка, полесно повредени децата кои се возеле и мечката

Редакција
Доцна синоќа на локалниот пат Тетово – с. Непроштено патничко моторно возило удрило во млада мечка која го минувала патот заедно со една значително поголема...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

23-годишната Елена е во кома по доживеан мозочен удар, потребни се средства за лекување во Турција

Редакција
23-годишната Елена Маџова, доживеа мозочен удар два месеци откако се пресели да живее во Словенија. По операција на Клиниката во Љубљана таа е во кома...
Локално ТОП СТОРИИ

Багер во центарот на Скопје удрил во 66-годишна жена која починала на лице место

Редакција
Во 11 часот денеска било пријавено дека работно возило, градежна машина – багер, управувано од И.А., на возраст од 42 години, од селото Грчец, скопско,...
Локално ТОП СТОРИИ

Моторџија почина по удар во камион во тунелот кај Катланово, едно лице пренесено во болница

Редакција
Во МВР попладнево, во 16:55 часот, било пријавено дека во тунелот кај Катланово во правец од Велес кон Скопје, се случила сообраќајна несреќа во која...
Локално ТОП СТОРИИ

Воз удрил во маж кај Градско кој починал на лице место, во прекин железничкиот собраќај на релација Гевгелија – Скопје

Редакција
Патнички воз што сообраќал во утринските часови на релација Гевгелија – Скопје, на железничката станица кај Градско удрил во едно лице, кое починало на самото...
Локално ТОП СТОРИИ

Девојчето кое почина од струен удар во Илинден имало 14 години: Детали од Обвинителството

Редакција
Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје заедно со увидни екипи на МВР и обдуцент од Институтот за судска медицина изврши увид на лице...
Локално ТОП СТОРИИ

Едно лице загина, две се повредени откако воз удри во автомобил кај Прилеп

Редакција
На 24.02.2023 во 03.55 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека на патниот правец помеѓу Железничка станица „Галичани“ и Железничката станица Прилеп, воз удрил...
Локално ТОП СТОРИИ

Од струен удар животот го загуби 22-годишно момче од тетовско Боговиње

Редакција
Тетовската полиција информира дека кај нив е пријавен смртен случај на 22 годишник од Боговиње, кој животот го загубил поради повреди здобиени од струен удар....