еМагазин

Tag : крофни

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Видео) Златни деца од Гевгелија како Нина продаваат крофни за лекување на Луна

Редакција
Деца од Гевгелија инспирирани од Нина Нинковиќ од Нови Сад, Србија, со продажба на крофни и лимонада почнаа да собираат пари за лекување на Луна...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Фото) Браќа од Риека продаваа крофни за таткото на Нина од Нови Сад

Редакција
Нина Нинковиќ (11) од Нови Сад, Србија, која предизвика голем интерес со својата хумана акција – со продавање да собере пари за нејзиниот татко, го...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) „Нина девојчето со крофните“: Македонскиот дизајнер Кардула направи постер со српската хероина

Редакција
Графичкиот дизајнер Зоран Кардула кој честопати изработува постери од личности кои го одбележуваат времето во кое живеат, се истакнуваат во својата работа и професија, како доктори,...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) 11-годишно девојче со продажба на крофни собра пари за лекување на нејзиниот татко и го воодушеви Балканот

Редакција
Нина Нинковиќ (11) од Нови Сад со продажба на крофни успеа да собере пари за лекување на нејзниот татко и го воодушеви Балканот. Иако првиот...