еМагазин

Tag : силување

Локално ТОП СТОРИИ

26-годишник се обидел да силува 68-годишна жена

Редакција
Од Министерството за внатрешни работи (МВР) информираа дека на 15.04.2024 година во 16.00 часот, полициски службеници од Полициското одделение Македонска Каменица го лишиле од слобода...
Локално ТОП СТОРИИ

Двајца малолетници силувале друг малолетник, му се заканиле и го ограбиле

Редакција
На 01.12.2023 во 19.30 часот во Полициска станица Центар, Н.К. од Скопје пријавил дека на 28.11.2023 година на подрачје на Центар двајца малолетници од Скопје...
Локално ТОП СТОРИИ

Четворица малолетници од Демир Капија силувале врсничка, мајката на девојчето пријавила во полиција

Редакција
Четворица малолетници од Демир Капија силувале врсничка, а мајката на девојчето пријавила во полиција, информираа од СВР Велес. Оттаму појаснија дека синоќа во 23.30 часот...
Локално ТОП СТОРИИ

25-годишното момче кое силуваше 81-годишна старица од струмичко заврши во притвор

Редакција
Момчето кое силуваше 81-годишна старица од струмичко заврши во притвор. Основното јавно обвинителство Струмица против него донесе Наредба за спроведување истражна постапка поради основано сомнение...
Локално ТОП СТОРИИ

Скопјанец си ги силувал малолетните ќерки

Редакција
На 17.08.2023, полициски службеници од Полициската станица Чаир го лишиле од слобода Ф.Х. од Скопје, постапувајќи по пријава добиена истиот ден според која тој, пред...
Локално ТОП СТОРИИ

42-годишен кавадарчанец подолг период ја силувал својата 7-годишна ќерка

Редакција
Основното јавно обвинителство Кавадарци донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 42-годишник за кого постои основано сомнение дека подолг временски период вршел други полови дејствија...
Локално ТОП СТОРИИ

40-годишен маж од Свети Николе ги силувал двете малолетни ќерки на невенчаната сопруга

Редакција
Полициски службеници од Полициската станица Свети Николе го лишиле од слобода Ј.П.(40) од Свети Николе, постапувајќи по пријава од неговата невенчана сопруга, според која тој...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Силуваниот малолетник имал 8 години, силувачите 10 и 13

Редакција
Телевизијата Телма објави дека малолетникот, за кој пред неколку дена полицијата објави дека бил силуван од други малолетници во Скопје, имал само осум години, а...
Локално ТОП СТОРИИ

Малолетници во Скопје силувале малолетник и тоа го снимале, а видеото го споделиле со неколку лица

Редакција
На 27.04.2023 околу 22.43 часот во Полициската станица Бит Пазар, 39-годишна жена од Скопје пријавила дека на 21.04.2023 двајца малолетници со закана извршиле полово дејствие...
Локално ТОП СТОРИИ

14-годишно девојче од Тетово грабнато додека одело кон маркет и силувано од соседот

Редакција
Основното јавно обвинителство Тетово донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кривично дело „силување на дете кое не наполнило 15 години“. -Осомничениот...