еМагазин

Tag : жена

Локално ТОП СТОРИИ

44-годишна жена од валандовско смртно прегазена во струмичко

Редакција
Од Министерството за внатрешни работи информираа дека вчера во 23.55 часот во СВР Струмица било пријавено дека на регионален пат Струмица – Валандово, пред селото...
Локално ТОП СТОРИИ

Во нејзиниот дом во скопски Аеродром пронајдена почината 54-годишна жена

Редакција
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека на 28.04.2024 година во 14.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во домот на подрачјето на Аеродром...
Локално ТОП СТОРИИ

Мажот од Кочани кој уби жена со 40 убоди од нож доби доживотен затвор

Редакција
Усаин Рашидов, мажот од Кочани кој лани во септември со 40 убоди од нож ја уби 48-годишната Танкица Маладеновска од Кочани доби доживотен затвор. Тој признал...
Локално ТОП СТОРИИ

26-годишник се обидел да силува 68-годишна жена

Редакција
Од Министерството за внатрешни работи (МВР) информираа дека на 15.04.2024 година во 16.00 часот, полициски службеници од Полициското одделение Македонска Каменица го лишиле од слобода...
Балкан ТОП СТОРИИ

Во Ниш почина жената која ја застрела тетовчанец

Редакција
Српските медиуми пренесуваат дека починала В.Ј. (30), жената која пред неколку недели беше застрелана од етнички Албанец (52) од Тетово, кој потоа се самоуби. Жената...
Локално ТОП СТОРИИ

Жената која падна од тераса на 8. март во Охрид била турната, кривична за двајца за обид за убиство и помагање

Редакција
СВР Охрид поднесе кривична пријава против А.Д. (32) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“, како и против...
Македонија ТОП СТОРИИ

Од Тетово е 52-годишниот маж кој рани жена од Србија кај Прешево

Редакција
Мажот кој синоќа рани жена од Србија (30), која поради сериозните повреди се бори за живот во Клиничкиот цетар во Ниш е 52-годишен Албанец од...
Локално ТОП СТОРИИ

Жена починала на паркинг во скопска Кисела Вода

Редакција
Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера околу 11.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на паркинг на подрачјето на Кисела Вода во Скопје...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ѓорѓе Давид, кој прегази жена, која почина, ја напушти Македонија

Редакција
Српскиот рок-музичар и член на жирито на српското музичко шоу “Ѕвездите на Гранд“, Ѓорѓе Николиќ, познат како Ѓорге Давид, кој прегази 49-годишна жена од Куманово,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Српскиот музичар Ѓорѓе Давид, кој прегази жена, која почина, не ја напуштил Македонија, Обвинителството ги демантира српските медиуми

Редакција
Српскиот рок-музичар и член на жирито на српското музичко шоу “Ѕвездите на Гранд“, Ѓорѓе Николиќ, познат како Ѓорге Давид, кој прегази 49-годишна жена од Куманово,...