еМагазин

Tag : закана

Македонија ТОП СТОРИИ

Заканa за претседателката на Уставен, Кацарска, на нејзиниото паркинг место пронашла импровизиран кревет и нож

Редакција
Претседателката на Уставен суд, Добрила Кацарска во Министерството за внатрешни работи (МВР) пријавила дека на нејзиното паркинг место во подземна гаража во скопски Центар пронашла...
Локално ТОП СТОРИИ

Прилепчанка се заканувала дека ќе запали угостителски објект

Редакција
Прилепчанка синоќа била лишена од слобода затоа што се заканувала дека ќе запали угостителски објект, информираат денеска од Министерството за внатрешни работи (МВР). – Околу...
Локално ТОП СТОРИИ

Двајца малолетници силувале друг малолетник, му се заканиле и го ограбиле

Редакција
На 01.12.2023 во 19.30 часот во Полициска станица Центар, Н.К. од Скопје пријавил дека на 28.11.2023 година на подрачје на Центар двајца малолетници од Скопје...
Македонија ТОП СТОРИИ

Штипскиот градоначалник добил закани по живот од вработен во општината

Редакција
Градоначалникот на Општина Штип, Иван Јорданов добил закана по живот од вработен во општината. Инцидентот се случил во текот на вчерашниот ден. Сторителот е познат...
Балкан ТОП СТОРИИ

Ердоган ѝ се закани на Грција со воен одговор „доколку продолжат провокациите“

Редакција
Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска повторно ѝ се закани на Грција со воен одговор „доколку продолжат провокациите“, како што беше неодамна случај кога турските...
Македонија ТОП СТОРИИ

Куќен притвор за маж кој преку Фејсбук му се заканувал на градоначалникот на Кавадарци

Редакција
Основното јавно обвинителство Кавадарци оформи предмет и поведе постапка против едно лице за кривично дело „Загрозување на сигурноста“. Лицето, како што информира Jавното обвинителство, преку...
Македонија

Жител на село од охридско телефонски му се заканувал на амбасадор

Редакција
Полициски службеници од Единицата за насилен криминал – Одделение за насилен криминал при СВР Скопје, попладнево го лишиле од слобода Р.Б., со живеалиште во село...
Македонија ТОП СТОРИИ

Уапсено осомничено лице кое ги испратило заканувачките писма кон обвинителите Јовески и Русковска

Редакција
Министерство за внатрешни работи упасило осомничено лице кое ги праќало заканувачките писма кон обвинителите Љубомир Јовески и Вилма Русковска. Повеќе детали за апсењето во Битола,...
Македонија ТОП СТОРИИ

И Русковска добила закани: Ми се закануваа дека ќе ме убијат ако не ги осудам Зоран и Вице Заеви

Редакција
Шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, пред еден месец добила две писма со закани по живот, објави Дојче веле. Случајот...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Закани по живот за обвинителот Јовески: „Ослободете ги новинарите на Алфа“

Редакција
Jавниот обвинител Љубомир Јовески вчера добил закана по неговиот живот поради конкретен кривичен предмет по кој постапката е завршена во декември 2021 година. Заканата, која...