еМагазин

Tag : татко

Локално ТОП СТОРИИ

Мајка си ги нападнала двете малолетни деца, случајот го пријавил таткото

Редакција
Од Министерството за внатрешни работи информираа дека на 10.06.2024 во 12:00 часот во СВР Скопје, 44-годишен маж од Скопје пријавил дека на подрачјето на Чаир,...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Почина таткото на Тоше, Никола

Редакција
Почина таткото на македонската легенда, Тоше Проески, Никола Проески. Тажната вест на социјалните мрежи ја сподели сестрата на Тоше, Дора Проеска. Никола и Доминика Проеска,...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Водителот Марко Новески стана татко, доби близнаци

Редакција
Македонскиот телевизиски и радио водител Марко Новески и неговата сопруга Цена станаа родители на близнаци, момче и девојче. Радосната вест на социјалните мрежи ја сподели...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Османи објави фотографија со синот Лав

Редакција
Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, кој по третпат стана татко, објави фотографија од новоредниот син, кој го доби името Лав. Со Валбона Османи, се...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Османи стана татко по трет пат, го доби синот Лав

Редакција
Министерот за надворешни работи Бујар Османи, стана татко по трет пат, му се роди синот Лав. „Со срца исполнети со радост и благодарност, Валбона и...
Македонија ТОП СТОРИИ

Таткото на Вања останува во затвор, Кривичен го одби барањето да оди во домашен притвор

Редакција
Александар Ѓорчевски, таткото на убиената Вања Ѓорчевска од Скопје, останува во затвор. Од Кривичен суд Скопје информираа дека е одбиено барањето на неговата одбрана, тој...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Фото) Порака на снег од татко до син, кој е во болница, хит на социјалните мрежи во регионов

Редакција
Порака на снег пред Универзитетската детска болница во Белград, Србија, од татко до син, кој се лечи во болницата масовно се споделува на социјалните мрежи...
Локално ТОП СТОРИИ

Таткото кој ја претепа двегодишната ќерка до смрт доби 30-дневен притвор

Редакција
СВР Охрид информира дека таткото кој ја претепа својата двегодишна ќерка и која почина на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје, доби 30-дневен притвор Мажот...
Локално ТОП СТОРИИ

Двегодишното дете од Кичево имало крварење во мозокот, скршени череп и ребра: Детали од Обвинителството

Редакција
Од Основното јавно обвинителство Кичево соопштија детали за двегодишното дете од Кичево, кое до смрт било претепано од неговиот татко. Од таму информираат дека Обвинителството...
Македонија ТОП СТОРИИ

Адвокатот на таткото на Вања бара куќен притвор за него

Редакција
Куќен притвор за Александар Ѓорчевски, татко на киднапираната и убиена Вања Ѓорчевска, а осомничен во истрагата, бара неговиот бранител Владимир Туфегџиќ од Кривичниот суд Скопје....