еМагазин

Tag : малолетници

Бизнис

Прекршочни постапки за телевизиите кои ќе емитуваат платена политичка програма со малолетници

Редакција
Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги со мониторингот на изборното медиумско претставување од кампањата за предвремените парламентарни избори 2020 година повторно констатирала дека одредени...
Локално

Малолетници пукале со воздушна пушка на товарен воз, нема повредени

Редакција
Неколку малолетници вчера пукале со воздушна пушка врз машина од товарниот воз, кој сообраќал на релација Трубарево-Јанковиќ, при што било оштетено стакло од локомотивата. При...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) Малолетници се борат како гладијатори, возрасните ги гледаат, а институциите ништо не преземаат

Редакција
Веб-страницата „Само прашај“ објави шокантни видеа на кои се гледа како малолетници се борат како гладијатори во ринг, среде бел ден во скопски Капиштец. Малолетниците...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Каква апликација е Телеграм, преку која македонски средношколци споделуваат порнографски материјал од малолетнички

Редакција
“Телеграм“ е мобилна апликација за пораки со фокус на брзината и безбедноста. Таа е супербрза, едноставна и бесплатна. Едноставната регистрација ја прави оваа апликација уште...
Локално

Неколкумина тепале двајца малолетници на „Илинденска“ во Скопје

Никола Осило
На 07.10.2019 во 02.00 часот во СВР Скопје, Д.А.(50) и Н.Г.(45), двајцата од с.Шишево, скопско, пријавиле дека на 05.10.2019 во 23.55 часот на булевар ,,Илинден’’,...
Локално

Тројца малолетници избодени во автобус во Скопје

Никола Осило
На 12.09.2019 околу 13.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека бил нарушен јавниот ред и мир во автобус бр.56, при што со повреди од...
Локално

Малолетници ќе направеле „беља“ играјќи си со оган во училиште во Скопје

Никола Осило
На 09.09.2019 во 13.28 часот во Полициската станица Кисела Вода било пријавено дека настанал пожар во малата спортска сала од основно училиште, информира МВР. Екипа...
Локално

Двајца малолетници од Скопје „си носеле“ ножеви, боксирач и марихуана

Никола Осило
На 08.09.2019 во 01,00 часот во Полициската станица Бит Пазар приведени се двајца малолетници од Скопје, поради тоа што за време на акциската контрола на...
Локално

Малолетници од Неготино сексуално вознемирувале 13-годишно девојче

Никола Осило
Родители на 13-годишно девојче од Неготино пријавиле во СВР Велес дека нивната 13-годишна ќерка била сексуално вознемирувана од малолетници. „На 5 јули 2019 на Градскиот...
Локално

Фатени двајца разбојници кои дрско ограбиле малолетници на „Партизанска“

Никола Осило
СВР Скопје поднесе кривична пријава против А.Ј.(18) и П.Ш.(17), двајцата од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“, информира МВР. На...