еМагазин

Tag : старица

Локално

Бизарен случај во Скопје: Дедо нападнал старица бидејќи не сакала да ја продолжи врската

Никола Осило
На 09.02.2019 година во 10,15 часот во СВР-Скопје, Т.Д.(72) од Скопје пријавила дека на 08.02.2019 година во 20,00 часот во нејзиниот стан дошол В.Ц. (68),...
Локално

Со автомобил удрил во старица и побегнал

Никола Осило
На 11.12.2018 година во 12.00 часот во Скопје на улица „Козара“ непознато патничко моторно возило управувано од непознат возач (кое го напуштило местото на настанот),...