еМагазин

Tag : струмица

Забава ТОП СТОРИИ

(Фото) Со Тримерскиот ручек денеска заврши Струмичкиот карневал 2024

Редакција
Со Тримерскиот ручек – круната на карневалските празнувања во Струмица, денеска заврши Струмичкиот карневал 2024. Во фоајето на Центарот за култура „Антон Панов“, настапи ансамблот...
Забава ТОП СТОРИИ

(Галерија) Во „Сириус“ се одржа традиционалниот маскенбал, како дел од карневалските свечености во Струмица

Редакција
Во хотелот „Сириус“ се одржа традиционалниот маскенбал, како дел од карневалските свечености и своевидна увертира во утрешната интернационалната карневалска поворка од големиот Струмички карневал. „Во...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Одземени трите малолетни деца на мајката, чие четиригодишното девојче со рани и скршени ребра заврши на Детската клиника

Редакција
Одземени се трите малолетни деца на мајката од Струмица, чие четиригодишното девојче со рани и скршени ребра заврши на Детската клиника во Скопје. Мајката тврди...
Локално ТОП СТОРИИ

Возило во Струмичко излетало на длабочина од пет метри, две лица останале неповредени

Редакција
На патниот правец од Струмица кон браната Водоча вчера имало излетано возило надвор од патот на длабочина од пет метри, информираат утринава од Центарот за...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Струмичко „Единство“ од АД ќе стане ДОО, Берзата го стави на „Листата на набљудување“

Редакција
Собранието на акционери на Единство Конфекција и трикотажа АД Струмица донесе одлука за преобразба на Друштвото од акционерско друштво (АД) во друштво со ограничена одговорност...
Локално ТОП СТОРИИ

Двајца затворски работници од Струмица помогнале да побегне затвореник

Редакција
Секторот за внатрешни работи Струмица, до Основното јавно обвинителство Струмица, поднесе кривична пријава против В.Т. (41) и М.С. (49), двајцата од Струмица, вработени во Казнено...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Младиот Марко Давчев од Струмица исчезнат една недела, семејството моли за помош

Редакција
Марко Давчев (29) од Струмица е исчезнат една недела, а неговото семејството моли за помош. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Исчезнатото момче од Струмица заминало во Бугарија, каде...
Локално ТОП СТОРИИ

(Галерија) Струмица новогодишно накитена

Редакција
Струмица е подготвена за престојните празници, а како изгледа градот во новогодишно издание погледнете во галеријата: ПОВРЗАНИ ВЕСТИ (Галерија) Кавадарци новогодишно украсено (Галерија) Битола новогодишно...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Галерија) Како изгледа ресторанот “Концепт“, кој доби награда “Фуд вижн“ на Саемот „Винска визија на Отворен Балкан“

Редакција
Струмичкиот ресторан „Концепт“ (Concept food & caffe bar) ја доби престижна награда “Фуд вижн“ на Саемот за вино, храна и туризам „Винска визија на Отворен...
ЧИСТА ОКОЛИНА

Со донација од dm дрогерие маркт, ОУ „Никола Вапцаров“ од Струмица доби ново хортикултурно уредување на училишниот двор

Редакција
Еколошкиот проект „Пошумуваме заедно за позелено утре“, кој најголемиот европски дрогериски ланец dm дрогерие маркт го започна минатата година по повод јубилејната 10-та година на...