еМагазин

Tag : мвр

Македонија

Заменик министерот Нухиу: Корона вирусот го напаѓа МВР, петмина вработени заразени

Редакција
Заменик-министерот за внатрешни работи, Агим Нухиу на својот фејсбук-профил напиша дека Полициската станица Петровец е во реален ризик од коронавирусот. „Вирусот Ковид-19 почна да напаѓа...
Македонија

МВР: Вкупно 242 лица не го почитувале полицискиот час, 95 приведени

Редакција
Во текот на изминатите 24 часа евидентирано е дека на ниво на цела држава 242 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени...
Македонија

МВР: 102 лица приведени поради непочитување на мерката за забрана на движењето

Редакција
Вкупно 263 лица не ја почитувале мерката за забрана на движењето во текот на изминатото деноноќие, при што полициските службеници привеле 102 лица, 46 лица...
Македонија

МВР: 1.082 македонски граѓани сместени во државен карантин

Редакција
Донесените мерки и препораките на Владата, генерално се почитуваат од страна на граѓаните на територијата на цела држава. Тие се совесни и свесни за комплексноста...
Македонија

Изминатото деноноќие 107 граѓани не го почитувале полицискиот час, приведени 35 лица

Редакција
Мерката за забрана на движењето во државава, во текот на изминатото деноноќие не ја почитувале 107 лица, од кои 35 се приведени, 47 се опоменати,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Низ Македонија приведени 37 лица поради непочитување на забраната за движење

Редакција
Во изминатото деноноќие, според евиденцијата на МВР, само едно лице не ја почитувало самоизолацијата, а 37 биле приведени поради непочитување на забраната за движење. Во...
Македонија ТОП СТОРИИ

МВР: 103 лица не го почитувале полицискиот час, приведени 63

Редакција
Според статистиката на Министерството за внатрешни работи во текот на изминатово деноноќие на територијата на државата по однос на непочитување на забраната за движење во...
Македонија ТОП СТОРИИ

Тројца вработени од МВР позитивни на коронавирусот

Редакција
Тројца припадници на Министерството за внатрешни работи се заболени од коронавирусот. Едниот е полициски службеник во ПС – Бит пазар, вториот е од крим техника...
Македонија ТОП СТОРИИ

Полни раце работа за МВР: За 24 часа поднесени 33 кривични пријави за непочитување на мерките против корона вирусот

Редакција
Многу македонски граѓани не покажуваат свест за потребата да се придружуваат кон мерките за спречување на ширењето на корона вирусот поради што надлежните органи имаат...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кривична за поранешната директорка на Клиниката за кожни болести, Нина Цаца-Биљановска

Редакција
Поранешната директорка на Клиниката за кожни болести, Нина Цаца Биљановска заработи кривична пријава од Министерството за внатрешни работи, затоа што не ја почитувала мерката за...