еМагазин

Tag : мвр

Македонија ТОП СТОРИИ

Досега изборниот процес се одвива мирно, велат од МВР

Редакција
До сега Министерството за внатрешни работи (МВР) нема регистрирано посериозни нарушувања на јавниот ред и мир во текот на гласањето, кое, генерално, се одвива мирно,...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Новите полицајци на Тошковски му ја испејаа „Бисер Балкански„

Редакција
Снимката од вчерашната промоција на нови 508 полициски службеници кои ја пејат „Бисер Балкански“ е хит на социјалните мрежи. Станува збор за 416 мажи и...
Локално ТОП СТОРИИ

Директорка на градинка со лажен сертификат за англиски јазик изваден во Бугарија, дошла до функцијата

Редакција
Единицата за корупција при Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал (ОСОСК) на 25.04.2024 до ОЈО Велес поднесе кривична пријава против М.В. (44), од...
Македонија ТОП СТОРИИ

Изборниот ден помина во мирна, безбедна и демократска атмосфера, оценија од МВР

Редакција
На заедничка прес-конференција министерот за внатрешни работи Панче Тошковски, дополнитениот заменик министер Митко Бојмацалиев, директорот на Бирото за јавна безбедност, Сашо Тасевски и помошник министерот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Какви нарушувања на изборниот процес досега регистрираше МВР

Редакција
Во текот на денешното гласање, покрај настаните кои беа соопштени на прес конференцијата на помошникот министер за односи со јавност Тони Ангеловски, од страна на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Досега изборниот процес се одвива мирно, какви нарушувања регистрираше МВР

Редакција
До сега Министерството за внатрешни работи нема регистрирано посериозни нарушувања на јавниот ред и мир во текот на гласањето, кое, генерално, се одвива мирно, без...
Македонија ТОП СТОРИИ

Лични документи можат да се подигнат и утре

Редакција
Во пресрет на претстојните претседателски избори што ќе се одржат во среда на 24. април, Министерството за внатрешни работи информира дека Одделот за граѓански работи,...
Локално ТОП СТОРИИ

65-годишен маж пронајден починат во автомобил пред угостителски објект во Хиподром

Редакција
Министерството за внатрешни работи информира дека вчера во 16.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во патничко возило „опел“ со скопски регистарски ознаки пред...
Локално ТОП СТОРИИ

40-годишен маж и 64-годишна жена загинаа во сообраќајката кај Штип: Детали од МВР

Редакција
Министерството за внатрешни работи (МВР) сподели информации за страшната сообраќајка кај Штип, во која животот го загубија 40-годишен маж од Кочани и 64-годишна жена од...
Македонија ТОП СТОРИИ

Над 100.000 граѓани ги чекаат личните документи, пробиен е законскиот рок

Редакција
Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев прашан за застојот во издавање на личните документи денеска информираше дека над 100.000 граѓани ги немаат добиено...