еМагазин

Tag : мвр

Македонија

Работна група во МВР ја решава состојбата со недостаток на обрасци за пасоши

Редакција
По една одржана средба денеска, Работна група во МВР до крајот на денот закажала уште една средба со што ќе се утврдат селедните чекори за...
Локално

Измама во Скопје: Му дал пари на „полицаец“ за да прикрие измислена сообраќајка на ќерка му

Редакција
На 13.02.2020 во 16.30 часот во СВР Скопје, Б.М.(68) од Скопје пријавил дека бил измамен од едно лице, информира МВР. Според пријавеното, околу 10.55 часот...
Локално

Возач побегнал откако удрил во петгодишно девојче

Редакција
Петгодишно девојче од Пробиштип е повредено откако во неа удрило патничко возило марка „пежо“, со непознати регистарски ознаки, по што возилото го напуштило местото. Како...
Локално ТОП СТОРИИ

Сопружници од Кратово пронајдени починати без траги на насилство

Редакција
На 12.02.2020 околу 20.20 часот во Одделението за внатрешни работи Кратово, од Итна медицинска помош било пријавено дека на ул.„Глигор Пазавански“ во Кратово, во својот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Грците лути и на Чулев: Во биографијата му пишувало Република Македонија

Редакција
И министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев е спомнат во вербалната нота која Грција ја испратила до македонското Министерство за надворешни работи за непочитување на...
Локално

Чеченец обвинет за продажба на марихуана од мотел во Гостивар

Редакција
Основното јавно обвинителство Гостивар донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице од Република Чеченија, Руска Федерација, поради постоење основано сомнение дека сторил кривично...
Локално

Жена тешко повредена по пад во отворена шахта на гробишта

Редакција
Педесетгодишната Г.С. вчера се здобила со тешки повреди откако паднала во отворена шахта на гробиштата Камник во Скопје. Од МВР информираат дека случајот вчера го...
Локално

Приведен скопјанец: Му пронашле марихуана на „Видиковец“ на Водно

Редакција
На 10.02.2020 во 20.00 часот, полициски службеници од СВР Скопје на местото викано „Видиковец“ на  Водно го лишиле од слобода С.Ѓ.(37) од Скопје, затоа што...
Локално

Приведени двајца Руси откако при претрес во хотел им откриле марихуана

Редакција
На 10.02.2020 во периодот од 19.40  до 20.10 часот полициски службеници од ОВР Гостивар, по претходна судска наредба, извршиле претрес во соба од хотел во...