еМагазин

Tag : момче

Локално

Исчезна момче од Скопје со здравствени проблеми

Никола Осило
На 13.10.2019 во 10.45 часот во СВР Скопје, С.С.(55) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечил неговиот син  С.М.(21) од Скопје, кој имал здравствени проблеми, информира
Локално

Повредено момче по напад со нож

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против В.И.(39) од с.Франгово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување со опасно
Локално

Тешко повредено 19-годишно момче по напад со тврд предмет на улица во Скопје

Никола Осило
На 03.10.2019 околу 17.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Шекспирова’’ во Скопје Ф.В.(19) со тврд предмет бил нападнат од едно лице, информира МВР.
Локално

Неколкумина тепале момче на улица во Скопје

Никола Осило
На 30.09.2019 во 01.00 часот во СВР Скопје, В.П.(19) од Скопје пријавил дека на 29.09.2019 околу 22.30 часот на ул. „Разлошка„ бил физички нападнат од
Локално

Татко си ја бара малолетната ќерка која побегнала со момчето

Никола Осило
На 27.09.2019 во 18,30 часот во СВР Скопје, Е.Ш.(40) од Скопје пријавил дека истиот ден неговата малолетна ќерка М.Ш. од Скопје заминала од дома, а
Локално

Насилник нападнал и пукал кон момче од скопско Кучевиште

Никола Осило
На 27.09.2019 во 22,00 часот во СВР Скопје, С.К.(22) од с.Кучевиште,скопско пријавил дека на 16.09.2019 околу 00,30 часот во угостителски објект во с.Кучевиште физички бил
Локално

Филм во Тетово: Момче со возило намерно удрило во тројца, а девојката им се „пуштила“ на полицајците

Никола Осило
СВР Тетово поднесе кривична пријава против С.Ј.(25) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“ и А.М.(23) Тетово поради
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Александар ја запроси Матеја на дното од Охридското езеро

Редакција
Момче ја побара за сопруга девојката на дното од Охридското езеро. „Александар на уникатен начин под вода ја побара Матеја. Во сандаче на дното од
Локално

Приведено 20-годишно момче од Ѓорче Петров откако полицијата во неговиот дом открила марихуана, екстази…

Никола Осило
На 18.09.2019 полициски службеници на СВР Скопје го привеле Б.Б.(20) од Скопје, затоа што при претрес во неговиот дом во населбата Ѓорче Петров, извршен со
Локално

Малолетно момче и уште еден пешак „колатерална штета“ по судар меѓу два автомобили

Никола Осило
На 17.09.2019 во 16.45 часот на регионалниот пат Струга – Дебар, на крстосница од локалниот пат с.Добовјани и патот кон с.Велешта, се случила сообраќајна незгода