еМагазин

Tag : автомобил

Локално

Тројца штипјани претепале две лица и искршиле автомобил

Редакција
СВР Штип поднесе кривична пријава против К.З.(21), Ф.А.(19) и С.Д.(20) сите од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “насилство“, информира МВР....
Македонија

Оштетен автомобилот на пратеничката Александрова од Независната група од ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
Автомобилот на пратеничката Емилија Александрова од Независната пратеничка група од ВМРО-ДПМНЕ, кое било паркирано во близина на Собранието денеска е изгребен од двете страни од...
Локално

Трагедија: Еден починат, тројца тешко повредени по удар на воз во автомобил

Редакција
На 10.02.2020 во 12.10 часот на обележан патен премин кај стојалилште Ногаевци се случила железничка незгода во која товарeн воз, кој сообраќал на релација Трубарево-Градско,...
Локално

Aвтомобил се заглавил во снег на Галичица, интервенирала Планинската спасителна служба од Охрид

Редакција
Планинската спасителна служба синоќа интервенирала врз заглавен автомобил на превојот „Баба”, на планината Галичица, информираат од таму. „Изведувајќи редовни тренажни активности и анализа на состојбата...
Локално

Дваесеттина повредени во судар на автобус и автомобил на автопатот Куманово-Табановце

Редакција
Патници и возачи на автомобил и на автобус се повредени во сообраќајната несреќа што се случила синоќа на автопатот Куманово-Табановце, информираше денеска МВР. Сообраќајката се...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) За 8.800 евра, најбараниот автомобил MItsubishi Space Star достапен и во Македонија

Редакција
По големо исчекување конечно, моментно најбараното возило на автомобилскиот пазар, Mitsubishi Space Star, пристигна и во Македонија. Причина за големиот интерес за ова возило на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Полицаец загина на службена должност

Редакција
Во тешка сообраќајна несреќа која синоќа се случи кај Гостивар, загина еден полицаец, а друг се бори за живот. Од МВР соопштија дека околу 19...
Балкан ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Го испроба лично Ердоган: Турција го престави првиот домашен електричен автомобил

Редакција
Турција го престави првиот домашен електричен автомобил, кој лично го испроба турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. TOGG #TürkiyeninOtomobili'ni test ettik. İnşallah 2022 yılında otomobilimizin seri...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Тојота авто центар“ го доби тендерот на Државниот завод за статистика за набавка на автомобил вреден 17.300 евра

Редакција
Државниот завод за статистика по распишаниот тендер за набавка на патничко моторно возило склучи договор со трговското друштво за трговија со возила и резервни делови...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Првиот автомобил БМВ ИКС 1 од инстант лозот Мини и Макси отпатува за Битола

Редакција
Кристина Велјановска – Костовска од Битола е првата добитничка на автомобил BMW X1 од инстант лозот Мини и Макси. На плоштадот Македонија во Скопје, пред...