еМагазин

Tag : кавадарци

Локално

Седумдесет и тригодишник бил нападнат од 80-годишен кавадарчанец во Ваташа

Редакција
Во текот на вчерашниот ден во Полициската станица – Кавадарци било пријавено дека на ул.„Страшо Пинџур“ во Ваташа , М.Ј.(73) физички бил нападнат од Д.Т.(80)...
Македонија

Новиот позитивен на Ковид-19 во Кавадарци е син на претходно заболен

Редакција
Новиот позитивен на Ковид-19 во Кавадарци, на возраст од 57 години, е син на претходно заболен 80-годишен кавадарчанец. Доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при кавадаречкиот...
Македонија

Три нови позитивни случаи на Ковид-19 во Кавадарци

Редакција
Три нови позитивни случаи на коронавирусот се регистрирани во Кавадарци. Информацијата за МИА ја потврди доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при Центар за јавно здравје...
Македонија

Кавадарчанка вработена во фабрика позитивна на корона вирусот

Редакција
Кавадарчанка на 50-годишна возарст е новиот позитивен случај на Ковид-19 во Тиквешко. Вработена е во фабрика, но последните десет дена не одела на работа. Ова...
Локално

Кавадарчанец приведен по физички напад врз полициски службеник

Редакција
Додека полициските службеници од Полициската станица Кавадарци вчера вршеле служба на улицата „Тиквешко востание“ во Кавадарци,  Р.К.(34) со неговото возило ги попречувал во преземањето на...
Македонија

Лекарка специјалист и медицинска сестра заболени од Ковид-19 во Кавадарци

Редакција
Лекарка специјалист и медицинска сестра од Општа болница Кавадарци се новите случаи на Ковид-19 во Тиквешијата. Информацијата за МИА ја потврди доктор Ристе Јовановски, специјалист...
Македонија

Лекар специјалист од Кавадарци позитивен на Ковид-19

Редакција
Лекар специјалист од Кавадарци е новиот позитивен случај на Ковид-19, потврди за МИА утрово доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при кавадаречкиот Центар за јавно здравје....
Македонија

25- годишна кавадарчанка и 28- годишен маж од Демир Капија се новите случаи на коронавирусот во Тиквешко

Редакција
Дваесет и пет годишна кавадарчанка и 28- годишен маж од Демир Капија се новите случаи на коронавирусот во Тиквешко, за МИА потврдуваат денеска од Центар...
Локално

Маж пронајден починат на нива до трактор во Дреново, Кавадаречко

Редакција
На нива во село Дреново, Кавадаречко, до трактор „ИМТ 539“, вчера бил пронајден починат И.Ј.(71) од селото. Лекар од Итна медицинска помош Кавадарци констатирал смрт...
Локално

Кавадарчанец ја претепал поранешната сопруга

Редакција
Кавадарчанец физички ја нападнал поранешната сопруга, а поради повредите таа побарала медицинска помош во кавадаречката болница. Случајот е пријавен во полиција, потврди Верољуб Додевски, портпарол...