еМагазин

Tag : кавадарци

Македонија

МВР поднесе кривична пријава за екс-градоначалникот на Кавадарци и двајца директори на градежни компании

Никола Осило
На 14.08.2019 Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кавадарци поднесе кривична пријава против А.П.(50), поранешен градоначалник на општина Кавадарци, Ѓ.Ч.(58)   управител на „Масон инженеринг“ дооел – Скопје
Локално

Кавадарчанец за 3.000 денари продал 40.000 фалсификувани денари на малолетник

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кавадарци поднесе кривична пријава против Б.Ч.(27), Љ.Т.(30) и С.О.(20), сите од Кавадарци, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично
Локално

Тројца кавадарчани фалсификувале банкноти од 500 и 1.000 денари

Никола Осило
Полициската станица Кавадарци поднесе кривична пријава против Б.Ч.(27), Љ.Т.(30) и С.О.(20), сите од Кавадарци, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување на
Локално

Тешко повреден кавадарчанец при експлозија на стовариште за отпад

Никола Осило
На 04.07.2019 година во Полициската станица Кавадарци, З.Ј.(43) од Кавадарци пријавил дека, додека пребарувал во стовариштето за отпаден материјал во Кавадарци, му експлодирал предмет кој
Македонија

Радио Кавадарци нема да пушта песни од Тамара Тодевска

Редакција
Радио Кавадарци нема да емитува песни на пејачката Тамара Тодевска, откако таа на прием во амбасадата на САД, интонирајќи ја македонската химна го изостави делот
Локално

Тешко повредена 30-годишна работничка во фабрика во Кавадарци

Никола Осило
На 02.07.2019 година во Полициската станица Кавадарци било пријавено дека во фабрика во Кавадарци работничката Е.П.Д. (30) се здобила се тешки телесни повреди додека извршувала
Локално

Кавадарчанец фалсификувал американски долари, банкари му помагале да ги пушти во оптек парите

Редакција
Основното јавно обвинителство Велес, по темелно спроведена истражна постапка и прибавување на обемен број докази, до Oсновниот суд во Велес поднесе Обвинителен акт против едно
Бизнис

МЕПСО ја модернизираше трафостаницата Кавадарци

Никола Осило
МЕПСО ја замени опремата што беше во функција повеќе од педесет години и  ја заврши модернизацијата на трансформаторската станица „Кавадарци“. Монтирани се и ставени во
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на болницата во Кавадарци за набавка на масло за горење вреден 180.000 евра

Никола Осило
ЈЗУ Општа болница Кавадарци по распишаниот тендер за набавка на масло за горење склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Пуцко петрол“ увоз-извоз
БАШ НИ Е ЌЕФ

Во Кавадарци падна Лото7: Уплатил 100 денари добил близу 500.000 евра

Никола Осило
Во 5тото коло одржано вчера (8ми мај 2019та) падна првата 7ка од играта Лото 7 во Кавадарци. Извлечените броевите 9, 11, 13, 21, 23, 25,