еМагазин

Tag : тетово

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Браво за храброста на инспекторов!: Твитерџиите со подршка за Илиевски кој обелодени дека владини функционери незаконски напредувале во академската кариера

Редакција
Просветниот инспектор Ѓорѓи Илиевски кој обелодени дека владини функционери незаконски напредувале во академската кариера доби подршка на социјалните мрежи за неговата храброст. Државниот просветен инспекторат (ДПИ) изврши
Македонија

Просветниот инспектор Ѓорѓи Илиевски добивал закани: Ме тераа да молчам за аферата на Тетовскиот Универзитет

Никола Осило
Сторијата на fakulteti.mk околу академското унапредување на државни функционери на Државниот Универзитет во Тетово добива многу поголеми размери по писменото обраќање на просветниот инспектор Ѓорѓи
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

И ние си име свој Чернобил и тоа не еден: Охис, РЕК Битола…

Петре Димитров
Мини серијата „Чернобил“ која руши рекорди во гледаност, а и одлично помина кај критичарите ме врати во детството и ме потсети како моравме зеленчукот и
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

ОН: Луѓето од Западен Балкан губат 1,3 години живот поради загадување на воздухот

Редакција
Луѓето кои живеат во Западен Балкан во просек губат до 1,3 години живот поради загадување на воздухот. Загадувањето на воздухот е директно одговорно за еден
Локално

Детето од Прилеп кое исчезна во Тетово најдено во Скопје

Редакција
Секторот за внатрешни работи од Тетово информираше дека е најдено шестодишното дете од Прилеп кое беше пријавено кај нив како исчезнато на 18-ти мај од
Локално

Шестгодишно дете од Прилеп исчезнало во Тетово

Редакција
Во Секторот за внатрешни работи во Тетово вчера било пријавено дека од саботата,18 мај, е исчезнато дете. Жител на Прилеп пријавил дека во Тетово е
Локално

Тетовчанка со „Ауди“ се забила во дрво

На 19.05.2019 година околу 12.20 часот на регионалниот пат Јажинце-Тетово, во с.Глоѓи, патничко возило „Ауди“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од А.Р(.29) од Тетово, изгубило контрола,
Локално

Познаници се пресметувале со нож во Тетово: Еден завршил во болница

Дваесет и едногодишен жител на Тетово заврши во болница со убод во левата надлактица, а тројца млади од селото Порој самите се пријавиле во полициска
Локално

Филмски случај во тетовско: Полицајци пукале откако сакал да ги прегази со џип

На 16.05.2019 година околу 19.00 часот, на земјен пат кон тетовското село Доброште, полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор Рогачево забележале возило –
Локално

Млад тетовчанец пронајден облеан во крв

На 15.05.2019 година околу 06.30 часот во Секторот за внатрешни работи Тетово било пријавено дека во месноста „Бањиче“ во Тетово имало паднато машко лице облеано