еМагазин

Tag : тетово

Локално ТОП СТОРИИ

18-годишно момче од Тетово пронајдено починато во неговиот дом

Редакција
Од Секторот за внатрешни работи – Тетово информираат дека 18-годишно момче е пронајдено мртво во неговиот дом. – На 13.05.2024 година околу 18,00 часот во...
Локално ТОП СТОРИИ

Пукањето во куќата во Тетово е поврзано со убиството и ранувањето на двајцата браќа пред тетовската болница?

Редакција
Пукањето во куќа во Тетово од автомобил во движење е во фокусот на јавноста, а од полицијата информираа дека е пронајдено возилото од кое беше...
Локално ТОП СТОРИИ

Пронајдено возилото од кое беше пукано во куќа во Тетово, било украдено од сопственикот под закана со пиштол

Редакција
Пронајдено е возилото од кое синоќа беше пукано во куќа во Тетово. Истото неколку минути пред пукањето било одземено од Ф.Е. и неговиот татко Н.Е.,...
Локално ТОП СТОРИИ

(Видео) Во чија куќа во Тетово е пукано од возило во движење

Редакција
Синоќа во Тетово е пукано во куќа од возило во движење. Истата се наоѓа на булеварот „Илинден“, а инцидентот се случил околу 23 часот, информираа...
Балкан ТОП СТОРИИ

Во Ниш почина жената која ја застрела тетовчанец

Редакција
Српските медиуми пренесуваат дека починала В.Ј. (30), жената која пред неколку недели беше застрелана од етнички Албанец (52) од Тетово, кој потоа се самоуби. Жената...
Македонија ТОП СТОРИИ

Отстранување од работа за еден и дисциплинска постапка за петмина полицајци кои пукаа пред тетовската болница

Редакција
По поднесени две кривични пријави од СВР Тетово против М.Т., полициски службеник во Полициската станица за граничен надзор при регионалниот центар за гранични работи Север,...
Македонија ТОП СТОРИИ

За изборите во Тетово и Гостивар ќе има доплнително полициско присуство

Редакција
Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски за Радио Слободна Европа најави дека во Тетово и Гостивар за престојните претседателски и парламентарни избори ќе има дополнително...
Македонија ТОП СТОРИИ

Поранешен директор на ПИОМ Тетово вработувал и давал плата на лица кои не ни доаѓале на работа

Редакција
Поранешниот директор на ПИОМ (Фонд за пензиско и инвалидско осигурување )Тетово – Д.Б. (45) од Тетово, заработи кривична пријава за „злоупотреба на службената положба и...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Која е компанијата „е.ГО“, која во Тетово требаше да отвори фабрика за производство на електрични автомобили

Редакција
Производство на електрични автомобили во Македонија, поточно во фабрика во економската зона во Тетово, нема да има. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Во Тетово нема да се произведуваат...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Во Тетово нема да се произведуваат електрични автомобили, ракинат договорот со компанијата “е.ГО“

Редакција
Во Тетово нема да се произведуваат електрични автомобили. Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони (ТИРЗ) го запре договорот за државна помош за „е.ГО“, “ќерка“ фирма...