еМагазин

Tag : грција

Балкан

(ВИДЕО) Шеталиштето покрај море во Солун „отиде“ во самоизолација

Редакција
Властите во Солун, Грција, решија да го затворат шеталиштето во центарот на градот, познато и на многу Македонци, и да го ограничат движењето, јавува дописникот...
Балкан

Поради корона вирусот 800 евра месечна помош за 1,7 милиони вработени во Грција

Редакција
Вонредната финансиска помош од 800 евра се проширува на уште многу вработени и може да ја добијат 1,7 милиони вработени, покривајќи 81 отсто од вкупниот...
Балкан

Грција: Над 1.000 случаи на заболени со коронавирусот, 32 починати

Редакција
Во изминатите 24 часа во Грција уште четири лица го загубија животот од коронавирусот, а регистрирани се 95 нови случаи, со што бројот на жртвите...
Балкан

17 починати и 695 лица заразени со коронавирусот во Грција

Редакција
Бројот на потврдени случаи на коронавирусот во Грција, достигна 695, откако денеска беше соопштен нов 71 случај, додека пак во изминатите 24 часа регистрирани се...
Балкан

Ќе трае до 6. април: Во Грција од денеска стартуваше целосната забрана за движење

Редакција
Од шест часот утрово, стапи во сила целосна забрана на движење во Грција, а до 6 април 2020, секој граѓанин за да излезе надвор ќе...
Балкан ТОП СТОРИИ

Поради корона вирусот до крајот на април затворени хотелите во Грција

Редакција
Хотелите во Грција што работат на 12-месечна база, со одлука на Владата, ќе бидат затворени до крајот на април, соопштија од Министерството за туризам на...
Балкан

Шеста жртва на коронавирусот во Грција, потврдени 464 заразени случаи

Редакција
Уште едно лице го загуби животот од коронавирусот во Грција, со што бројот на починати во земјата се искачи на шест, додека пак потврдени се...
Балкан

Секој Грк што ќе изгуби работа поради коронавирусот на почетокот на април ќе добие надомест од 800 евра

Редакција
Намалување на ДДВ-то на производите неопходни за заштита од коронавирусот, надомест од 800 евра за секој вработен чија работа е прекината поради вонредните владини мерки,...
Балкан ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Полицијата го ограничува движењето низ Солун, нема шетање покрај море

Редакција
Полицајци се обидуваат да го ограничат движењето на граѓаните на Солун, како превенција во „битката„ со корона вирусот, јавува дописникот на еМагазин од Солун. Тие...
Балкан

Бројот на заразени со корона вирусот во Грција се искачи на 352 лица

Редакција
Во изминатите 24 часа во Грција, регистрирани се 21 нови случаи на заразени со новиот коронавирус, со што вкупната бројка на заразени лица се искачи...