еМагазин

Tag : радев

Балкан ТОП СТОРИИ

Радев бара „црвени линии“: Македонската евроинтеграција не може да биде на сметка на Бугарија

Никола Осило
Пристапувањето на Република Северна Македонија во НАТО и Европската унија е важен чекор со кој се гарантира мирот, стабилноста и одржливиот развој и просперитет на...
Балкан

Радев: Бугарија да ја преиспита поддршката кон Македонија доколку за еден месец не се решат историските прашања

Никола Осило
Бугарија треба да ја поддржува Северна Македонија во евроинтеграцијата, но не на сметка на бугарската историја и идентитет, кажал претседателот Румен Радев на средба со...
Македонија

(Фото) Колинда и Радев во прв ред со Трамп и Меркел, Иванов во вториот ред на одбележување на стогодишнината од крајот на Првата светска војна

Редакција
Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, на покана на францускиот претседател  Емануел Макрон, денеска во Париз присуствуваше на церемонијата по повод одбележувањето на стогодишнината од...