еМагазин

Tag : дојран

Бизнис ТОП СТОРИИ

Општина Дојран склучи договор со “Еко-теам“ вреден 1,9 милион евра

Редакција
Општина Дојран склучи договор за санација и реконструкција на колекторски систем со друштвото за заштита на животна средина Еко – теам ДОО Скопје. Вредноста на...
Локално ТОП СТОРИИ

Изгаснат пожарот меѓу Богданци и Дојран

Редакција
Синоќа е изгаснат пожарот меѓу Богданци и Дојран, кој избувна вчера напладне на планината Карабалија, во атарот на селото Селемли, во близина на границата со...
Локално ТОП СТОРИИ

(Видео) Пожарот меѓу Богданци и Дојран делумно ставен под контрола

Редакција
Делумно е ставен под контрола пожарот меѓу Богданци и Дојран што избувна денеска на пладне на планината Карабалија, во атарот на селото Селемли, во близина...
Локално ТОП СТОРИИ

(Видео) Голем пожар на границата со Грција, експлодираа четири гранати од Првата светска војна

Редакција
Голем пожар избувна денеска на отворено на границата со Грција, помеѓу Богданци и Дојран, каде поминува линијата од фронтот од Првата светска војна и во...
Локално ТОП СТОРИИ

(Видео) Хеликоптери на МВР ги локализираа пожарите кај Дојран и Свети Николе

Редакција
Хеликоптери на МВР ги локализираа пожарите кај Дојран и Свети Николе. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Пожари кај Дојран, Свети Николе и во демирхисарско Низ Македонија активни девет...
Локално ТОП СТОРИИ

Пожари кај Дојран, Свети Николе и во демирхисарско

Редакција
Неколку пожари избија денеска низ Македонија. Како што информираа од Центарот за управување со кризи пожар има кај селото Сопотница, демирхисарско, а поради опасност пожарот...
Локално

Се проширува и уредува патеката за планински велосипедизам во Дојран

Редакција
Се проширува и уредува патеката за планински велосипедизам во Дојран долж фронтовската линија од Првата светска војна. Информацијата ја сподели градоначалникот, Анго Ангов, кој напиша...
Локално ТОП СТОРИИ

Жена загина во пожар во куќа во Стар Дојран

Редакција
Денеска околу 7 часот во пожар кој избувнал во куќа во Стар Дојран и зафатил еден спрат и покривот, загинала жена. Настанот го потврдија од...
Забава

Денеска во Дојран почнува Д Фестивал: Доаѓа и Констракта

Редакција
Од денеска до 3 јули во Дојран се одржува 12. издание на Д Фестивал на кој ќе настапат повеќе од 150 музички изведувачи и уметници...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Полициски претреси кај три правни лица во Дојран пo наводите за фалсификувани ковид-сертификати

Редакција
Поради наводи за сторено кривично дело фалсификување ковид-сертификати во казино во Дојран, полицијата од Одделот за криминалистичка полиција и СВР Струмица – ОВР Гевгелија вчера...