еМагазин

Tag : Пожар

Локално

Изгорено машко тело пронајдено по пожар во импровизирана барака во Тетово

Никола Осило
Изгорено машко тело е најдено во остатоците од импровизирана барака што изгоре ноќеска во близина на спортската сала на тетовскиот спортски центар, информира денеска СВР...
Локално

Кривична пријава за струмичанец кој опожарил автомобил

Никола Осило
Секторот за внатрешни работи Струмица, до ОЈО Струмица, поднесе кривична пријава против К.Ј (26) од село Рич, поради постоење основано сомнение дека сторил кривично дело...
Локално

Три автомобили зафатени од оган од опожарени контејнери во Скопје

Никола Осило
На 05.11.2019 околу 01.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Ѓорче Петров“, кај место викано „Јурија“, настанал пожар во контејнер за смет, a...
Локално

Пожарот во Скијачкиот центар Маврово изгаснат со систем за вештачки снег

Редакција
Сериозниот пожар кој беснееше во Скијачкиот центар Маврово е изгаснат. Во текот на вчерашната ноќ, по целодневните обиди од вработените на Скијачкиот центар и Националниот...
Локално

Се истражува кој ги запали возилата на Тушеви во штипската населба Сењак

Редакција
Полцијата истражува кој стои зад опожарувањето на петте возила, од кои три се целосно изгорени, а две се делумно оштетени. Трите опожарени возила што утринава...
Локално

Опожарена барака во Скопје

Никола Осило
На 18.10.2019 во 19.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во правно лице на бул. „Тодор Чангов„ настанал пожар, при што била опожарена барака,...
Локално

Неколку станови зафатени од пожар во Скопје

Никола Осило
На 17.10.2019 околу 21.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека настанал пожар во стан на ул.„Петар Поп Арсов“, при што биле зафатени уштe неколку...
Локално

Пожар во две куќи на улица „Робеспјерова“ во Скопје

Никола Осило
На 17.10.2019 околу 09.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека настанал пожар во гаража на ул.„Робеспјерова“, при што биле зафатени и две куќи, информира...
Локално

Изгоре „корвета“ во пожар на куќа во Скопје

Никола Осило
На 12.10.2019 во СВР Скопје било пријавено дека настанал пожар во куќа на ул.„Тумбара“ при што изгорело и возило „корвета“, сопственост на А.З. (34) што...
Локално

Во пожар целосно изгоре куќа во Кичево, приведен сопственикот

Никола Осило
Oколу 22:30 часот, во куќа на улицата „Стојан Сандески“ во Кичево, сопственост на Е.Т.(51), се случил пожар во кој, целосно изгореле внатрешните простории, кровната конструкција...