еМагазин

Tag : Пожар

Локално

Несекојдневен случај: Приведен скопјанец кој не им давал на пожарникарите да го изгасат пожарот во неговата куќа

Никола Осило
На 16.01.2019 година околу 20.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на булевар „3-та Македонска Бригада“ во Скопје избувнал пожар во куќата сопственост на
Македонија

Поплавени простории во МРТВ: Владата уверува дека не постои опасност од пожар

Редакција
Службата за општи и заеднички работи во целост ја санираше состојбата со поплавените простории во Македонската радио телевизија, информираат од Владата. „Освен исцрпување на водата
Да помогнеме

(Видео) Семејство со две малолетни деца остана без куќа, во пожар им изгоре се

Редакција
Четиричленото семејство со две малолетни деца изгубиле се што макотрпно стекнувале со години во скопско Драчево, јавува телевизија „Сител“. „Преплашени се децата, малечки се на
Локално

Изгоре старец во пожар во велешкото Горно Оризари

Редакција
Во куќа на улицата „Првомајска“ бр 51 во центарот на велешкото село Горно Оризари веднаш до џамијата, во голем пожар денеска околу 10:30 часот изгорел
Локално

Несекојдневен случај: Во пожар од бандера изгореа „Пасат“ и „Ауди А6“

Никола Осило
На 28.12.2018 година во 02,40 часот во Скопје на улица „Кринска“, поради самозапалување на електрични кабли и сандаче на бандера настанал пожар, од кој биле зафатени и
Локално ТОП СТОРИИ

Трагедија: Едно лице почина во пожарот во продавница кај „Рамстор мол“

Никола Осило
Едно лице почина во пожарот што денеска избувна во деловен објект на улицата „Јордан Мијалков“ во близина на Рамстор Мол. Командирот на Територијалната противпожарната бригада
Локално

(Видео) Голем пожар во продавница за гуми на улица Јордан Мијалков во Скопје

Никола Осило
Граѓани на социјалните мрежи постираат фотографии и видеа од голем пожар во продавница за гуми на ул. Јордан Мијалков (поранешна Железничка) во Скопје. Поради пожарот
Локално

Прилепчанка почина во пожар

Никола Осило
На 23.12.2018 година околу 20,00 часот во Прилеп на улица „Митко Цветановски“ во куќа сопственост на М.К.(82) избувнал пожар, информира МВР. Пожарот е изгаснат од
Локално

Пожарникар од Штип почина гаснејќи пожар

Редакција
Причините за смртта на 57- годишниот штипски пожарникар Ѓорѓи Џонов, кој почина синоќа гаснејќи пожар во населбата Автокоманда ќе се знаат по обдукцијата. Портпаролот на
Локално

Трагедија во Сопиште: Во опожарена куќа изгоре неподвижен старец

Никола Осило
На 13.12.2018 година во 20,20 часот на улица “1” во село Сопиште, скопско настанал пожар во куќа, по што опожарени биле две соби, a во