еМагазин

Tag : Богородица

Македонија

Државјанин на Полска баран од Интерпол се обидел со фалсификувана лична карта да помине преку Богородица

Редакција
Државјанин на Полска баран од Интерпол, како патник во автобус со грчки регистарски ознаки, на 26. октомври се обидел со фалсификувана лична карта да помине...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Денеска е Голема Богородица: Што знаете за мајката на Исус Христос

Редакција
Меѓу дванаесетте големи христијански празници спаѓа и празникот Успение на Пресвета Богородица, во народот попознат како Голема Богородица. Именденот на празникот на мајката на животот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Запленети 27.000 евра на граничниот премин „Богородица“

Редакција
Царинската управа соопшти дека на граничниот премин „Богородица“ е спречен обид за нелегално изнесување девизи, при што се запленети 27.000 евра. -На 18.07.2023 година околу...
Бизнис

(Во живо) Колони возила на Богородица за влез во Грција

Редакција
Колони возила денеска чекаат за влез во Грција на граничниот премин Богородица. Очекувано, бројни граѓани споениот викенд ќе го поминат кај јужниот сосед. Состојбата во...
Локално

На преминот Богородица за излез од државава активни сите сообраќајни ленти

Редакција
Заради зголемената фреквенција на патници и возила за Велигденските празници на граничниот премин Богородица за излез од државата во функција се ставени сите човечки и...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Во живо) Гужва на граничниот премин Богородица за влез во Грција

Редакција
Очекувано за празничниот споен викенд колони од автомобили на граничниот премин Богородица за влез во Грција. Голем дел од македонските граѓани традционално велигденските празници ќе...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Сите патишта викендов водат кон Грција: На граничниот премин Богородица, изминатите 24 часа од земјава излегле повеќе од осум илјади туристи

Редакција
Изминатите 24 часа на ГП Богородица е забележана зголемена сообраќајна фреквенција и гужва на излезот од земјава кон Грција, која предизвикала некаде до пладне за...
Македонија ТОП СТОРИИ

Граничниот премин „Богородица“ отворен за сообраќај

Редакција
Вечерва нешто по 20:00 часот отворен за сообраќај е граничниот премин „Богородица“, што беше затворен откако попладнево во негова близина избувна пожар, потврдија од Министерството...
Македонија ТОП СТОРИИ

Поради пожарот затворена „Богородица“, возилата се пренасочуваат на граничниот премин „Дојран“

Редакција
Поради пожарот што попладнево избувна на потегот меѓу месноста Милци и Граничниот премин „Богородица“, сообраќајот на овој граничен премин е во прекин и возилата се...
Македонија ТОП СТОРИИ

Пожарот кај ГП „Богородица“ ставен под контрола

Редакција
Пожарот што попладнево избувна во граничниот појас меѓу месноста Милци и граничниот премин Богородица е локализиран и ставен под контрола од пожарникарите од Гевгелија и...