еМагазин

Tag : Свети Николе

Бизнис ТОП СТОРИИ

БИМ од Свети Николе со добивка во првите три месеци

Редакција
БИМ АД Свети Николе во првите три месеци од годинава остварил нето добивка од 93.000 денари, информираат од Друштвото преку Македонската берза. Во овој период...
Бизнис ТОП СТОРИИ

“Мода“ од Свети Николе ќе дели дивиденда од 6,45 денари бруто по акција

Редакција
Мода АД Свети Николе ќе дели дивиденда, соопшти Друштвото преку Македонската берза. Собранието на акционери донесе одлука да биде исплатена дивиденда од 6,45 денари бруто...
Бизнис

„Мода“ од Свети Николе лани работела со загуба

Редакција
И покрај зголемените приходи, Мода АД Свети Николе лани остварила загуба од 18.949.841 денари, што е резултат на зголемените трошоци на работењето, информираат од таму...
Бизнис

БИМ од Свети Николе лани со добивка

Редакција
БИМ АД Свети Николе лани остварил нето добивка од 43.688 илјади денари, соопштија од таму преку Македонската берза. -Остварените приходи од продажба изнесуваат 747.822 илјади...
Бизнис

Мода од Свети Николе во првите девет месеци со загуба

Редакција
Во првите девет месеци од годината Мода АД Свети Николе оствари загуба од 13.344.553 денари, соопшти Друштвото преку Македонската берза. Во овој период остварен е извоз...
Локално ТОП СТОРИИ

Маж од Свети Николе починал откако се обидел со кабли да го стартува возилото

Редакција
Вчера околу 10:30 часот во Полициска станица Свети Николе било пријавено дека во месноста викана „Круши“, светиниколско, пред дворно место од викендица, З.М. (58) од...
Локално ТОП СТОРИИ

(Видео) Хеликоптери на МВР ги локализираа пожарите кај Дојран и Свети Николе

Редакција
Хеликоптери на МВР ги локализираа пожарите кај Дојран и Свети Николе. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Пожари кај Дојран, Свети Николе и во демирхисарско Низ Македонија активни девет...
Локално ТОП СТОРИИ

Пожари кај Дојран, Свети Николе и во демирхисарско

Редакција
Неколку пожари избија денеска низ Македонија. Како што информираа од Центарот за управување со кризи пожар има кај селото Сопотница, демирхисарско, а поради опасност пожарот...
Бизнис

„Мода„ од Свети Николе во првото полугодие со добивка

Редакција
Мода АД Свети Николе во првото полугодие од годинава остварила добивка од 6.549.000 денари, соопшти Друштвото преку Македонската берза. Од таму велат дека за овој...
Локално ТОП СТОРИИ

40-годишен маж од Свети Николе ги силувал двете малолетни ќерки на невенчаната сопруга

Редакција
Полициски службеници од Полициската станица Свети Николе го лишиле од слобода Ј.П.(40) од Свети Николе, постапувајќи по пријава од неговата невенчана сопруга, според која тој...