еМагазин

Tag : граница

Македонија ТОП СТОРИИ

Одлука на Владата: Од граница директно во државен карантин

Редакција
Владата на седница донесе Уредба преку која граѓаните кои пристигнуваат на граничните премини за влез во земјава ќе бидат транспортирани до државните карантини секој ден...
Македонија ТОП СТОРИИ

Се затвораат сите гранични премини

Редакција
Владата вечерва одлучи да се затворат сите гранични премини во Република Северна Македонија, за премин на странски државјани, патници и возила, освен за влез и...
Македонија

Границите никогаш нема да бидат затворени за лекови, енергенси и за животни намирници

Редакција
Границите наши не се затворени. И да бидат тотално херметички затворени нема да бидат никогаш затворени ниту во време на војна за лекови, за енергенси...
Македонија ТОП СТОРИИ

Излез од Македонија само преку ГП Деве Баир и ГП Аеродром Скопје

Редакција
Граѓаните за излез од државата можат да го користат граничниот премин кон Бугарија – Деве Баир, без ограничувања, како и граничниот премин Аеродром Скопје, информира...
Македонија

Македонските граѓани заглавени во меѓуграничната зона меѓу Хрватска и Србија и меѓу Унгарија и Србија тргнаа кон Македонија

Редакција
Премиерот Оливер Спасовски информира дека сите наши државјани кои беа оставени во меѓуграничната зона меѓу Хрватска и Србија и меѓу Унгарија и Србија се тргнати...
Балкан ТОП СТОРИИ

Србија поради корона вирусот ги пломбира границите со соседите: Затвори 44 гранични премини

Редакција
Поради појава на коронавирусот, Србија привремено затвори 44 гранични премини за патен, железнички и речен сообраќај, кон Унгарија, Романија, Бугарија, Црна Гора, Хрватска, Северна Македонија...
Македонија ТОП СТОРИИ

Поради мерките за превенција од корона вирусот: Премините „Прохор Пчински“ и „Рибарци“ затворени за патници и возила

Редакција
Од изутрината во седум часот се затворени граничните премини Прохор Пчински и Рибарци согласно насоките од Владата на Србија за состојбата со коронавирусот, поради што...
Македонија ТОП СТОРИИ

Се забранува автобуски превоз кон Италија и Франција, заради превенција од ширење на корона вирусот

Редакција
Министерот за здравство, Венко Филипче информираше дека една од зајакнатите мерки за спречување на ширење на корона вирусот е забрана за вршење на превоз со...
Македонија ТОП СТОРИИ

Македонија нема да дозволи влез на мигранти, ќе ја затвори целосно јужната граница

Редакција
Прогласена е кризна состојба и зголемени се силите и на Армијата и на полицијата на јужната граница. Државата нема да дозволи влез на мигранти, бидејќи...
Македонија ТОП СТОРИИ

Нема нови тестирани на корона вирусот, на Деве Баир доаѓаат туристи од Јапонија и Сингапур кои ќе бидат прегледани од епидемиолози

Редакција
Министерот за здравство Венко Филипче информираше дека изминатото деноноќие немало тестирани на корона вирусот. Филипче додаде дека добил информација од туристичка агенција дека група од...