еМагазин

Tag : македонец

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Македонец во Неа Флогита нашол изгубено 3-годишно девојче од Србија

Редакција
Сашко Радуловиќ од скопско Миладиновци синоќа во Неа Флогита во Грција пронашол изгубено тригодишно девојче, Марија, од Србија. Тој ја споделил информацијата во позната Фејсбук...
Македонија ТОП СТОРИИ

32-годишен Македонец претепан до смрт во Есен, Германијa

Редакција
Гермаски Билд објави дека изминатава сабота во Есен, Германијa, по тепачка со други две лица починал 32-годишен Македонец. Тепачката се случила околу 2 часот по...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Со два куршуми во Белград ранет 21-годишен Македонец

Редакција
Српските медиуми објавија дека синоќа при улична престрелка во белградската населба Врачар е ранет Д.Л., 21-годишен државјанин. M. Gorkog kod Kalenića 19.30. Upucan teenager. Pucač...
Македонија ТОП СТОРИИ

Убиецот на Македонецот во Сончев Брег останува во притвор, претходно нападнал со цевка и Украинец

Редакција
Окружниот суд во Бургас денеска му одреди притвор на 14-годишниот М.А., кој е обвинет за убиство на 49-годишен македонски државјанин во Сончев Брег, јави Бугарското...
Македонија ТОП СТОРИИ

Убиецот на Македонецот во Сончев Брег имал криминално досие и му украл пари: Детали за убиството

Редакција
Локалните бугарски власти соопштија детали за убиството на Игор Николовски (50), Македонец кој беше убиен од 14-годишен бугарски државјанин во Сончев Брег. Како што информираше...
Македонија ТОП СТОРИИ

МНР го потврди убиството на македонски државјанин во Бугарија

Редакција
Според првични информации кои Амбасадата на Македонија во Бугарија ги доби од надлежните институции на Бугарија, во текот на вчерашниот ден во Бугарија е пронајдено...
Македонија ТОП СТОРИИ

Во Бугарија од тинејџер убиен 49-годишен македонски државјанин

Редакција
Бугарските медиуми објавија дека македонски државјанин е убиен во Сончев Брег. Тој бил избоден со колец и е на возраст од 49 години. Вчера неговото...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Пендиков за БТВ раскажа како се освестил и преку ноќ станал Бугарин

Редакција
Секретарот на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“, Христијан Пендиков, кој по претепувањето во Охрид со воен бугарски авион беше пренесен на лекување во Софија, во...
Македонија ТОП СТОРИИ

60-годишен македонски државјанин починал од срцев удар на граничниот премин „Прешево“

Редакција
Новости.рс повикувајќи се на информациите од српското Вишо јавно обвинителство објави дека шеесетгодишен македонски државјанин починал од срцев удар на граничниот премин со Србија, „Прешево“,...
Македонија

Македонец во Ќустендил осуден на 4,6 години затвор за обид за шверц на амфетамин

Редакција
Окружниот суд во Ќустендил го осуди на четири години и шест месеци затвор и парична казна од 50.000 лева (25.000 евра) државјанинот на Македонија и...