еМагазин

Tag : притвор

Македонија ТОП СТОРИИ

Палевски во потрага по адвокати, ќе биде спроведен во Кривичен за притворот

Редакција
Љупчо Палевски Палчо, првоосомничениот за убиството и киднапирањето на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и 74-годишниот Панче Жежовски од Велес е во потрага по адвокати,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Нема доказ дека притворените лица го убиле докторот Ацо Трпковски, велат од Обвинителство

Редакција
Нема доказ дека притворените лица го убиле докторот Ацо Трпковски, информираа од Јавното обвинителство. „До овој момент, со преземените дејствија од МВР и извршените вештачења...
Локално ТОП СТОРИИ

На кумановец му удриле во возилото, пукале кон него и му одзеле торба со пари

Редакција
Денеска (16.03.2024), полициски службеници од СВР Куманово ги лишиле од слобода М.А. (28) и Е.А.(32), двајцата од с.Буковиќ, скопско, информираа од МВР. Тие се сомничат...
Македонија ТОП СТОРИИ

Таткото на Вања Ѓорчевска останува во притвор

Редакција
Советот за казниви дела при Врховниот суд ја одби жалбата на осомничениот за киднапирање на 14-годишната Вања Ѓорчевска, нејзинот татко, Александар Ѓорчевски. „Советот за казниви...
Македонија ТОП СТОРИИ

Јас сум на два света, ќе донесам лична одлука дали ќе се придружам на постарата ќерка, вели таткото на Вања

Редакција
Александар Ѓорчевски, таткото на убиената 14-година Вања Ѓорчевска, кој е еден од осомничените за нејзиното киднапирање повторно преку неговиот адвокат Владимир Туфегчиќ бара излегување од притвор....
Македонија ТОП СТОРИИ

Возачот на Палчо до Турција ослободен од притвор

Редакција
По предлог на надлежен обвинител, Судот го укина притворот за Стефан Димовски, лицето кое до Турција го пренесе Љупчо Палевски-Палчо, првоосомничениот за убиствата и киднапирањето на...
Локално ТОП СТОРИИ

Жител на Велешта физички нападнал медицинска сестра оти му рекла да ја изгаси цигарата

Редакција
Жител на Велешта физички нападнал медицинска сестра на Одделот за хирургија при ЈЗУ Општа болница Струга, бидејќи таа побарала од него да ја изгаси цигарата....
Локално ТОП СТОРИИ

Побаран притвор за дедото од Габреш кој си ја уби сестрата и внукот

Редакција
Основното јавно обвинителство Куманово побара притвор за 67-годишникот од кумановското село Габреш, кој си ја уби сестрата и внук. -Основното јавно обвинителство Куманово донесе Наредба...
Македонија ТОП СТОРИИ

Притвор за петмина од уапсените во акцијата во Грчец, 10 лица се во бегство

Редакција
Судии на претходна постапка од Основниот кривичен суд, постапувајќи по предлог на Основното јавното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција им одредија 30 дена...
Локално ТОП СТОРИИ

Таткото кој ја претепа двегодишната ќерка до смрт доби 30-дневен притвор

Редакција
СВР Охрид информира дека таткото кој ја претепа својата двегодишна ќерка и која почина на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје, доби 30-дневен притвор Мажот...