еМагазин

Tag : притвор

Македонија

Сопственикот на „Дурмо турс“ пуштен од притвор со гаранција

Редакција
Сопственикот на „Дурмо турс“, Дуримиш Белули, кој е првообвинет за несреќата кај Ласкарци во која загинаа 16 лица е пуштен од притвор со гаранција, информираше...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Самохрана мајка со додаток на плата од 157 илјади евра„: Твитер реакции за заработувачката на Јанева и одлуката да оди во домашен притвор

Редакција
Информацијата дека поранешната специјална обвинителка Катица Јанева во текот на својот мандат добила додадок за доверливост и други надоместоци, во вкупна вредност од 157 илјади...
Македонија ТОП СТОРИИ

Невработена, без имот, со редовна медицинска терапија: Што пишува во одлуката на Апелација за притворот на Јанева

Редакција
Апелациониот суд Скопје го објави образложението за пуштање во куќен притвор на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева. Во него како причина за ваквата одлука на...
Македонија

Објавената фотографија од Јанева во домашен притвор е нарушување на приватноста

Редакција
Приватноста на домот, приватноста на местото каде што едно лице престојува е категорија заштитена и гарантирана со Уставот и со Законот за заштита на личните...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Кој е јавниот интерес од објавување на фотографија од Јанева во куќен притвор?

Редакција
Денеска на социјалните мрежи се споделува фотографија од поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, која од затворот Скопје во Шуто Оризари заврши во домашен притвор во...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Јани Нича, еден од судиите кој ја пушти Јанева во домашен притвор

Редакција
еМагазин во серијал ќе Ви пренесе каков имот пријавиле до Државната комисија за спречување на корупцијата, тројцата судии од Апелационен суд, кои донесоа одлука поранешната...
Македонија

(ВИДЕО) Каде Катица Јанева ќе биде во домашен притвор

Редакција
Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева покриена со качулка на главата, синоќа од затворот Скопје во Шуто Оризари беше донесена во станот на нејзниот син Лазар...
Македонија

Заев за пуштањето на Јанева од затвор: Притворот не треба да биде казна

Редакција
Не ја знам одлуката на судот, но останувам конзистентен на своите политики дека притворот не треба да биде казна без разлика дали се работи за...
Македонија ТОП СТОРИИ

Рускоска најави финансиска истрага за судиите кои ја пуштија Јанева во домашен притвор

Редакција
Обвинителката Вилма Рускоска најави дека ќе покрене финансиска истрага за судиите кои донесоа одлука за куќен притвор на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева. – Не...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Аирлија нов бегалец„: Твитер реакции за одлуката Катица Јанева да оди во домашен притвор

Редакција
Поранешната специјална обвинителка, Катица Јанева, која е обвинета за случајот „Рекет“ оди во домашен притвор, одлучи Апелацискиот суд. “Преиначено е првостепеното решение и одредена е...