еМагазин

Tag : провалија

Локално ТОП СТОРИИ

(Видео) Ловец паднал во провалија и скршил нога, со хеликоптер бил транспортиран до Клиника

Редакција
Утрово ловец паднал во провалија на многу непристапен терен и се здобил со скршеница на ногата, информираат од Центарот за управување со кризи (ЦУК). „На...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Спасени две лица кои со квадрицикл паднале во провалија на Караџица

Редакција
Две лица кои со квадрицикл (мопед на четири тркала) паднаа во провалија кај вилата „Принц“ на Караџица, синоќа беа извлечени во стабилна состојба со веројатни...
ЖИВОТ

(Галерија) Како изгледаше акцијата за спасување на охриѓанецот кој падна во провалија

Редакција
На 64-годишниот охриѓанец кој падна во провалија и се здоби со тешки телесни повреди му помогна Планинската спасителна служба при Црвен крст Охрид. „За лоцирање...
Локално

Тешко повреден охриѓанец откако паднал во провалија

Редакција
На 02.07.2020 во 11.00 часот било пријавено дека во с.Велестово, охридско, К.Ј.(64) од Охрид паднал во провалија, информира МВР. Тој се здобил со тешки телесни...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Девојката од Велес која вчера беше пријавена за исчезната пронајдена жива падната во провалија

Редакција
Девојката Александра Скорениева од Велес, која вчера беше пријавена за исчезната од страна на нејзиното семејство, пронајдена е жива. За среќа, била пронајдена од страна...
Локално

Паднал во провалија додека со камион истоварал шут

Редакција
На 21.04.2019 година околу 12.50 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека во с.Горна Баница, гостиварско, Ќ.М.(72) од Гостивар се здобил со тешки телесни...
ЖИВОТ

(ВИДЕО) Неофицијално: Во сообраќајка кај Тетово загинаа најмалку пет лица

Редакција
Попладнево се преврете автобус на автопатот Скопје – Тетово. Има голем број на повредени, а медиумите неофицијално пренесуваат дека во несреќата загинале најмалку пет лица....
Локално

Трагедија: Починал откако со трактор паднал во провалија

Редакција
На 27.10.2018 година околу 01.00 часот во с.Двориште-Берово,И .С (22) управувајќи трактор изгубил контрола и паднал во провалија, информира МВР. Во кабината на тракторот бил...
Македонија

Трагедија: Двајца прилeпчани загинаа по пад во провалија

Редакција
На 10.09.2018 година во 00.20 часот на магистралниот пат Градско-Прилеп, патничко возило „Опел Астра“, управувано од О.И.(37) од Прилеп, изгубило контрола, удрило во заштитна ограда...