еМагазин

Tag : Охриѓанец

ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Фото) Охриѓанец разработува дизајн за Олимписките игри во Токио

Редакција
Охриѓанецот Крсте Нелоски разработува дизајн за Олимписките игри во Токио 2021 година. Веќе има изработено столица со мотиви на Јапонија дизајнирана специјално за Олимпијадата 2021,...
Локално

Охриѓанец лажно се претставил како Американец пред полицајци

Редакција
На 16.01.2021 околу 17.30 часот на бул.„Гоце Делчев“ во Гостивар, полициски службеници од Полициската станица Гостивар го привеле Р.Т.(51) од САД, кој немал документи за...
Локално

Кривична за охриѓанец кој бил во „шопинг“ со туѓа картичка

Редакција
СВР Охрид поднесе кривична пријава против К.Т.(55) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „оштетување и неовластено навлегување во компјутерски систем“,...
ЖИВОТ

(Галерија) Како изгледаше акцијата за спасување на охриѓанецот кој падна во провалија

Редакција
На 64-годишниот охриѓанец кој падна во провалија и се здоби со тешки телесни повреди му помогна Планинската спасителна служба при Црвен крст Охрид. „За лоцирање...
Локално

Охриѓанец неовластено снимал полицајци во угостителски објект

Редакција
Секторот за внатрешни работи Охрид ќе поднесе кривична пријава против М.Н. од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено снимање“, информира...
Локално

Кривична пријава за охриѓанец кој изнајмил три возила кои никогаш не ги вратил

Редакција
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Е.Х.(32) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „затајување“, информира МВР....
Локално

Агресивен охриѓанец навредувал сообраќаец

Редакција
На 02.07.2019 година во 19.40 часот во СВР Охрид било пријавено дека на градскиот плоштад во Охрид, Љ.Ј., кој управувал патничко возило „Фолксваген шаран“ со...
Локално

Охриѓанец и удрил секирата на Галичица: Опустошил шума

Редакција
СВР Охрид поднесе кривична пријава против Д.Ч.(60) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,пустошење шума“ и ,,узурпација на недвижности“, информира...
Локално

Кај охриѓанец пронајдени 7.345 ракети и петарди

Редакција
На 26.12.2018 година, при извршен претрес во домот на А.С.(31) на улица „Ристо Чадо“ во Охрид, пронајдени и одземени се околу 7.435 парчиња нелегални пиротехнички...
Локално

Охриѓанец физички нападнал полицајци

Редакција
СВР Охрид поднесе кривична пријава против В.Ј. од село Лескоец, охридско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,напад врз службено лице при...