еМагазин

Tag : возила

Бизнис ТОП СТОРИИ

Тендер тежок 250.000 евра: „Македонски шуми“ купува теренски возила

Никола Осило
„Македонски шуми“ Подрачна единица – Скопје распиша тендер за набавка на теренски возила. Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 15.380.000 денари или околу 250.000
Бизнис ТОП СТОРИИ

УЈП продава запленети автомобили, камиони и автобуси по багателни цени за да наплати данок

Никола Осило
Управата за јавни приходи на јавна аукција и во слободна комерцијална продажба што ќе се одржат на 30. април, годинава ќе понуди на продажба повеќе
Бизнис ТОП СТОРИИ

Народниот правобранител распиша тендер за набавка на возила тежок 1,6 милиони денари

Никола Осило
Народниот правобранител распиша тендер за набавка на моторни возила. Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 1.694.915 денари. Критериум за доделување на договорот е најниската
Бизнис ТОП СТОРИИ

ЈП Паркинзи на општина Центар купува систем за препознавање возила за два милиони денари

Никола Осило
Јавното претпријатие за јавни паркиралишта Паркинзи на Општина Центар Скопје распиша тендер за набавка на систем за препознавање на возила. Проценетата вредност на договорот без
Бизнис ТОП СТОРИИ

ЕЛЕМ ќе му плати 36.450 евра на „Про-цит“ за сервисирање на возила

Никола Осило
АД Електрани на Македонија – Скопје во постапка со преговарање без претходно објавување на оглас склучи договор за сервисирање на возила за потребите на АД ЕЛЕМ
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Мерцедесот Ви легна“: Твитер за пренамената на комбиња од земјоделие во возила за брза помош

Редакција
Најавата дека осум комбиња на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, кои се неупотребувани, а се стари неколку години ќе бидат пренаменети во возила на брзата
Бизнис ТОП СТОРИИ

Тендер „тежок“ 1,2 милиони денари: ПИОМ купува моторни возила

Никола Осило
Фондот на пензиското и инвалидското осигурување распиша тендер за набавка на моторни возила. Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 1.296.610 денари. Критериум за доделување
Бизнис ТОП СТОРИИ

Владиниот Генерален секретаријат ќе потроши 30.000 евра на набавка на камери за препознавање регистерски таблички на возила

Никола Осило
Влада на РМ – Генерален секретаријат распиша тендер за набавка на ANPR камери за препознавање на регистарски таблички за возила. Проценетата вредност на договорот без
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Аутомакедонија“ го доби тендерот на Македонска радиодифузија за набавка на две теренски возила вреден 57.000 евра

Никола Осило
ЈП Македонска радиодифузија по распишаниот тендер за набавка на две теренски возила склучи договор со друштвото за внатрешен и надворешен промет „Аутомакедонија“ АД Скопје. Вредноста
Бизнис ТОП СТОРИИ

УЈП распродава запленети автомобили и камиони за да наплати данок

Никола Осило
Управата за јавни приходи на аукција и преку комерцијална продажба закажи за 22 март, годинава ќе понуди повеќе патнички и товарни моторни возило запленети по