еМагазин

Tag : возила

Бизнис ТОП СТОРИИ

УЈП распродава запленети автомобили, камиони и автобуси

Никола Осило
Управата за јавни приходи (УЈП) на јавна аукција што ќе се одржи на 30 јули, годинава ќе понуди на продажба повеќе патнички автомобили, товарни моторни
Локално

(Фото) Акција во Битола „Ова не е паркинг“

Редакција
Битолчани организираа акција „Ова не е паркинг“ која е посветена на узурпацијата на јавните површини во Битола. „Граѓаните секојдневно се соочуваат со проблеми кои го
Бизнис ТОП СТОРИИ

Тендер „тежок“ 940.000 евра: МЕПСО купува патнички и товарни возила од три компании

Никола Осило
АД МЕПСО по распишаниот тендер за набавка на нови патнички возила и нови товарни возила склучи договори со „Јосифов“ ДООЕЛ увоз-извоз Битола во вредност од
Локално

„Див запад“ во Тетово: За пет часа МВР исклучи од сообраќај 24 возила

Никола Осило
На 25 јуни во периодот од 08 до 13 часот полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Тетово, на поширокото тетовско подрачје спровеле засилена акциска
Македонија

(СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО) Колони возила на „Богородица“, се чека 40 до 50 минути

Редакција
На граничниот премин „Богородица“ уште од синоќа, а особено денеска има колони возила поради продолжениот викенд. Од дежурната гранична служба за МИА изјавија дека во
Бизнис ТОП СТОРИИ

Тендер „тежок“ 43.000 евра: „Евроинс осигурување“ ќе ги осигура возилата на СОЗР на Владата

Никола Осило
Службата за општи и заеднички работи на Владата на Република Северна Македонија по распишаниот тендер за осигурување на моторни возила склучи договор со акционерското друштво
Бизнис ТОП СТОРИИ

Кумановската „Делукс-ауто“ го доби тендерот на Агенцијата за лекови за набавка на возила вреден 48.000 евра

Никола Осило
Агенцијата за лекови и медицински средства по распишаниот тендер за набавка на моторни возила склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Делукс-ауто“ ДООЕЛ
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Аутомотив груп“ го доби тендерот на „Водовод Битола“ за набавка на возила вреден 73.000 евра

Никола Осило
ЈКП „Водовод Битола“ по распишаниот тендер за набавка на моторни возила (теренско моторно возило и товарно моторно возило за превоз на патници и товар) склучи
Локално

Опожарени две возила во Скопје

Никола Осило
На 22.05.2019 година во 02.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Ловќенска“ во Скопје настанал пожар во патничко возило „Сеат Леон“, сопственост на
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Мак Аутостар“ го доби тендерот на СОЗР на Владата за набавка на пневматици за блиндирани возила вреден 53.000 евра

Службата за општи и заеднички работи на Владата (СОЗР) по распишаниот тендер за набавка на пневматици за блиндирани моторни возила склучи договор со друштвото за