еМагазин

Tag : возила

Бизнис ТОП СТОРИИ

„Аутомотив груп“ го доби тендерот на „Водовод и канализација“ за набавка на товарно возило вреден 244.000 евра

Редакција
ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје по распишаниот тендер за набавка на товарно возило со затворен товарен простор склучи договор со друштво за промет и...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Најопасен е увезениот „отпад на тркала“

Редакција
За речиси 50.000 се зголемил бројот на регистрирани возила во Македонија во периодот 2014-2018 година од кои дури 43.000 се патнички автомобили, покажуваат податоците на...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Аутомотив груп“ го доби тендерот на „Паркови и зеленило“ за набавка на две возила вреден 22.000 евра

Редакција
ЈП „Паркови и зеленило“ – Скопје по распишаниот тендер за набавка на лесни возила склучи договор со друштвото за промет и услуги „Аутомотив груп“ ДООЕЛ...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Тојота автоцентар“ го доби тендерот на РКЕ за набавка на две патнички возила вреден 40.000 евра

Редакција
Регулаторна комисија за енергетика и водни услуги по распишаниот тендер за набавка на патнички моторни возила со хибриден погон склучи договор со трговското друштво за...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Аутомотив груп“ го доби тендерот на општина Куманово за набавка на возила вреден 128.000 евра

Редакција
Општина Куманово по распишаниот тендер за набавка на моторни возила за потребите на општината склучи договор со друштвото за промет и услуги „Аутомотив груп“ ДООЕЛ...
Бизнис

АД за стопанисување со деловен простор купува две патнички возила

Редакција
АД за стопанисување со деловен простор во државна сопственост распиша тендер за набавка на две патнички возила. Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 1.500.000 денари....
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Еуроимпекс“ го доби тендерот на Министерството за земјоделство за набавка на пет возила вреден 82.000 евра

Редакција
Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство по распишаниот тендер за набавка на патнички возила за потребите на шумска полиција склучи договор со друштвото за внатрешна...
ЖИВОТ

Од утре почнува обврската за носење на зимска опрема во автомобилите

Редакција
Од 15 ноември, почнува да важи обврската за задолжително носење зимска опрема во возилата, која ќе трае сѐ до 15 март наредната година, потсетува Републичкиот...
Бизнис

„Прв дојден, прв услужен“: Објавен огласот за субвенции до 18.000 денари за плински уреди во возилата

Никола Осило
Министерството за економија денеска го објави јавниот повик за субвенционирање на дел од трошоците за вградување на плински уреди, метан или друг вид алтернативно гориво...
Македонија

Возачките дозволи ќе важат до 75 години, за преголема бучава ќе се одзема возилото

Редакција
Рокот на важење на возачката дозвола за повозрасните возачи се продолжува од 70 на 75 години, а се предвидува и мерка времено одземање на возило...