еМагазин

Tag : картичка

Локално

18-годишник од Делчево потрошил над 7.500 евра од картичката на дедо му

Редакција
Жител на Делчево го пријавил во полиција својот 18-годишен внук, кој ги дознал податоците од неговата дебитната картичка и со неа извршил стотици плаќања, потрошувајќи...
Македонија

Вработена во ГОБ „8-ми Септември“, одзела картичка од пациент и си пазарела со неа

Редакција
Полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Карпош во полициска станица денеска извршиле службен разговор со С.С. (53), вработена во Градската општа болница „8-ми Септември“....
Локално

Штипјанец „олеснет“ за 356.889 денари, откако со злоупотреба на неговата банкарска картичка биле извршени 87 трансакции

Редакција
На 22.04.2022, по преземени мерки и активности, СВР Штип расчисти кривично дело по чл.251 ст.2 од Кривичниот законик, за кое постојат основи на сомнение дека...
Бизнис

Плаќањето со картички зголемено за три пати во однос на лани, велат од Народна банка

Редакција
Дигиталната трансформација, како неопходност на секој пазар, особено поттикната од променетите услови на живеење коишто ги создаде пандемијата на Ковид-19, како глобално, така и во...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Со Веро картичката до двојни поволности за потрошувачите цел август

Редакција
Искористете ги двојните придобивки од пазарувањето со Веро картичката. При секое пазарување во Веро до крајот на месецов, со секој купен производ кој носи и...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Ем чисто, ем попусти: Од денес жителите на Општина Центар ќе купуваат со попуст во повеќе од 70 локали со Green Pay картичката

Редакција
Од денес, во рамките на проектот „И отпадот има вредност!“ на ЈП ПОЦ и Општина Центар, почнува да функционира зелената мрежа на локали каде со...
БАШ НИ Е ЌЕФ

НЛБ Банка со промотивна кампања за VISA Business картички за правни лица

Редакција
НЛБ Банка од 20 ноември 2020 година започнува промотивна кампања за Visa Business картичките за правни лица која ќе трае до 20 декември 2020 година,...
Локално

Си пазарел на интернет со туѓа картичка

Редакција
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против М.Ц.(20) од Делчево, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „оштетување и неовластено...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Избрани добитниците на наградната игра на Охридска банка и Visa-Визарата

Редакција
Охридска банка АД Скопје ги избра добитниците на награди предвидени во наградната игра „Визарата може сè“, која траеше во периодот од 10.06.2020 до 30.09.2020 година....
Локално

Кривична за охриѓанец кој бил во „шопинг“ со туѓа картичка

Редакција
СВР Охрид поднесе кривична пријава против К.Т.(55) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „оштетување и неовластено навлегување во компјутерски систем“,...