еМагазин

Tag : картичка

Бизнис

Една четвртина од македонските туристи во странство плаќаат со картичка

Редакција
Околу 24 проценти од македонските туристи кои патуваат во странство за плаќање ја користат својата платежна картичка, покажа најновото издание на студијата MasterIndex Mastercard. Истражувањето...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Поевтино и порелаксирано пазарење со клуб картичката на Рептил

Редакција
Над 20.000 потрошувачи во Скопје, корисници на клуб картичките за лојалност на Рептил маркети, секојдневно штедат додека пазарат во супермаркетите. Програмата за лојални потрошувачи на...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Cashback World повторно ги изненади своите онлајн купувачи – овој пат со паметен „plug-in” за интернет пребарувачите

Редакција
Со новиот plug-in – „Cashback Helper“, интернационалната шопинг заедница Cashback World станува уште поголем извор на возбуда за своите 11 милиони членови од 47 земји...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Еуростандард банка го претстави својот нов производ Mastercard дебитна картичка со мирис на малина  

Редакција
Изминатите три викенда, посетителите на поголемите скопски трговски центри беа сведоци на интересни активности кои ги подготви Еуростандард банка за промоција на својата нова и...