еМагазин

Tag : Еуростандард банка

Бизнис ТОП СТОРИИ

Понудата од 5,4 милиони евра е прифатлива: Доверителите се за брза продажба на управната зграда на Еуростандард банка

Редакција
Многу е веројатно дека поранешната управна зграда на Еуростандард банка конечно ќе добие нов сопственик. Во петок Одборот на доверители на Еуростандард банка повторно ќе...
Бизнис

Зошто е подобро што побрзо да се продаде зградата на Еуростандард банка?

Редакција
Одложена е одлуката на третата официјална лицитација за продажба на деловната зграда на Еуростандард банка. На седницата на Одборот на доверители, на која присуствуваше и...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Пантелеон ГС понуди 330 милиони денари за зградата на Еуростандард банка, очекува одобрување од доверителите

Редакција
На третата по ред електронска лицитација за продажба на зградата на Еуростандард Банка понудата на компанијата Пантелеон ГС беше избрана за најдобра. Сега останува во...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Две неуспешни аукции за продажба на зградата на Еуростандард банка, закажана е трета

Редакција
По две неуспешни аукции за продажба на зградата на Еуростандард банка, закажана е трета електронска аукција за 15 март. Од средствата кои ќе се добијат...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Главната зграда на Еуростандард банка се нуди на аукција за 8,4 милиони евра

Редакција
На Е-аукција главната зграда на Еуростандард банка е понудена за продажба. Според податоците во објавениот оглас вредноста на зградата е проценета на 520,1 милиони денари...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Доколку состојбата со банките беше како што е прикажана во извештајот, тие немаше да ги издржат силните шокови, вели поранешниот гувернер Богов за обвинувањата на Костовски

Редакција
Извештајот нарачан од некогашниот акционер и претседател на Надзорниот одбор на пропадната Еуростандард банка има сериозен проблем со кредибилитетот поради конфликт на интереси и користење...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Народна банка: Сериозно сме загрижени за леснотијата со која од различни поединци се изнесуваат неточни информации поврзани со банкарскиот систем

Редакција
Во однос на приватно нарачаниот извештај од поранешниот акционер, а воедно и долгогодишен претседател на Надзорниот одбор на Еуростандард банка, над којашто поради несолвентност во...
Бизнис ТОП СТОРИИ

На продажба акции на Еуростандард банка издадени од Централен депозитар за хартии од вредност

Редакција
Од Македонската берза известуваат дека на 22.03.2022 година, на барање на Комерцијална банка АД Скопје, по пат на јавна берзанска аукција на акции при продажба...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Преку моделот “се или ништо“ на продажба акции на Еуростандард банка во Гранит, Макпетрол, Реплек…

Редакција
Од Македонската берза информираат дека на 02.09.2021 година, на барање на членката Комерцијална Банка АД Скопје, по пат на јавна берзанска аукција на акции при продажба...
Македонија

Вишото обвинителство ја „врати во живот“ кривичната против екс министерката Ангеловска за повлекувањето на заштедата од Еуростандард банка

Редакција
Фокус објави дека Вишото јавно обвинителство ја „вратило во живот“ кривичната пријава која Левица пред неколку месеци ја поднесе против екс министерката за финансии Нина...