еМагазин

Tag : промоција

БАШ НИ Е ЌЕФ

Промоција на книгата „Уште музика и муабети“ од Георгиевски, на 10 декември

Редакција
На 10 декември со почеток од 20 часот во клуб-ресторанот МКЦ ќе се случи промоција на книгата „Уште музика и муабети“ на новинарот Ненад Георгиевски
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Андов го прослави 83-от роденден и во таа пригода се промовираа негови избрани дела

Редакција
Првиот претседател на Собранието, Стојан Андова синоќа во Кинотека на Македонија го прослави својот 83-ти роденден, а во таа пригода беа промовирани избрани дела. Во
ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Галерија) Еден од најпознатите Инстаграм-профили за промоција на Шведска е креиран од Македонец, денес за него работат и Швеѓани

Силвана Жежова
Еден од најпознатите Инстаграм-профили во Шведска (igsweden) кој ја промовира убавината на оваа држава, е креиран од страна на Самуел Наумовски Вицкиус (21), Македонец по
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Галерија) The boss is back: Премиера на новиот BMW X5 во Македонија

Редакција
Годината на BMW X моделот, достигнува уште еден врв. По претставувањето на првиот BMW X2 и новиот BMW X4, новото издание на оригиналниот BMW X модел е
БАШ НИ Е ЌЕФ

НЛБ Банка со две промотивни кампањи од 01.11.2018 година

Редакција
По повод првиот роденден на НЛБ haPPy картичките, НЛБ Банка подготви промотивна кампања во периодот од 01.11.2018 до 31.12.2018 година. Во рамки на промотивната кампања,
БАШ НИ Е ЌЕФ

Македонските вина на промоција во Сингапур

Редакција
Во Сингапур се промовираат македонските вина под слоганот „Богатство од стариот свет“, под покровителство на Министерство за земјоделство шумарство и водостопанство (МЗШВ). „На манифестацијата специјално
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Еуростандард банка го претстави својот нов производ Mastercard дебитна картичка со мирис на малина  

Редакција
Изминатите три викенда, посетителите на поголемите скопски трговски центри беа сведоци на интересни активности кои ги подготви Еуростандард банка за промоција на својата нова и
Забава

Промоција на најновиот албум „Синергија“ на Дуке Бојаџиев во Станица 26

Редакција
Македонскиот музичар и композитор Дуке Бојаџиев, кој живее и работи во Њујорк повторно се враќа во Скопје, каде на 27 октомври во 23 часот ќе
Забава

(Фото) Трифун Костовски промовираше нови песни

Редакција
Бизнисменот, филантроп и поранешен градоначалник на Скопје, Трифун Костовски синоќа промовираше нов албум. Текстовите на песните се на Огнен Неделковски и Александар Митевски. Во присуство
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Галерија) Прогласени најуспешните ресторани во Македонија, сите од Скопје

Редакција
Министерството за економија им додели признанија на рестораните Пелистер, Македонско село и Фор, за најуспешни ресторани. Станува збор за традиционални награди кои се доделуваат по