еМагазин

Tag : промоција

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

„Виз ер“ го прославува 20. роденден со промоција од 20.000 евра за патниците

Редакција
„Виз ер“ ја одбележува својата 20-годишнина нудејќи му на еден среќен патник шанса да освои 20.000 евра спомени со WIZZ, информираат од таму. Од нејзиниот...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Промоција на нови дизајнери и занаетчии во „Лаб дизајн маркет“

Редакција
Денеска во изложбениот салон и заедница на македонски дизајнери и занаетчии „Лаб дизајн маркет“ во 12 часот напладне ќе започне промоцијата на новите дизајнери кои...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Вечерва промоција на збирка поезија од познатиот српски режисер Срѓан Драгојевиќ

Редакција
Вечерва, со почеток во 19:30 часот, во Бистро комедија, ќе се случи промоција на „Чат-пат е добро да се читне некоја книга за да не...
МАКЕДОНСКО

Постхумно промовирано делото „Македонскиот идентитет и македонското прашање од античко време до 1912 година“ од проф. д-р Ванчо Стојчев и проф. д-р Александар Стојчев

Редакција
Во присуство на бројни експерти од историската и политичката наука, пријатели и љубители на македонската историја во Музејот на македонската борба е промовирана книгата „Македонскиот...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Владимир Мандичевски-Манде ја промовираше својата прва книга „Јас пратеник“

Редакција
Синоќа во „Аудиокултура“ во Скопје, Владимир Мандичевски-Манде, познатиот менаџер на културни и забавни настани ја промовираше својата прва книга „Јас пратеник“. Манде, кој со години...
МАКЕДОНСКО ТОП СТОРИИ

И Штип му се поклони на Шопов со промоција на „Од онаа страна на Небиднината“

Редакција
Родниот град Штип, одново му се поклони на македонскиот класик Ацо Шопов со промоција на книгата „Од онаа страна на Небиднината: разговори со Светлана Шопова за...
МАКЕДОНСКО ТОП СТОРИИ

„Песна над песните“ избор од поезијата и размислите на Ацо Шопов, ќе биде промовирана во четврток

Редакција
Ново, несекојдневно читање на поезијата на Ацо Шопов во светлината на неговите размисли, изјави, коментари за поезијата, за животот, за војната, за болот, за љубовта,...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Коста Петров утре ќе ја промовира првата детска сликовница и шеста книга „Се што би сакал да знаев порано“

Редакција
Промоцијата на шестата книга на Коста Петров, „Сè што би сакал да знаев порано“ ќе се одржи на 4. октомври во Филхармонија кафе бар, со...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Промоција на нов роман на Лидија Димковска во издание на ТРИ

Редакција
Во четврток, во кафе-бар „Филхармонија“, со почеток од 19:30 часот, ќе се одржи промоција на новиот роман од Лидија Димковска, „Единствен матичен број“, во издание...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Видео+Фото) ТАВ Македонија беше домаќин на српски туристички блогер за промоција на Охрид

Редакција
ТАВ Македонија, со поддршка на Air Serbia, го пречека и беше домаќин на српскиот блогер за патувања Putuj.rs, со цел промоција на Охрид и Охридското...