еМагазин

Tag : патници

Македонија ТОП СТОРИИ

Агенцијата за национална безбедност ќе ја проверува листата на патници кои патувале во Банско

Редакција
Агенцијата за национална безбедност треба да ги провери сите лица кои од Македонија во последните 14 дена го посетиле зимскиот рекреативен центар — Банско во...
Македонија ТОП СТОРИИ

Димитров со апел до патниците кои се заглавени на аеродромите да се обратат во конзулатите

Редакција
Министерот за надворешни работи, Никола Димитров со порака на неговиот фејсбук-профил се обрати до македонските граѓани кои во моментов се во странство, посебно оние кои...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Патниците од Пепелиште ќе бидат преместени во реновираниот Завод во Демир Капија

Редакција
Министерството за одбрана информира дека во текот на денешниот ден лицата сместени во Центарот за обука во Пепелиште – Криволак, ќе бидат преместени на нова...
Македонија ТОП СТОРИИ

Вечерва ќе се тестираат патници со симптоми кои пристигнаа со авион од Брисел, останатите ќе чекаат на аеродром

Редакција
Министерот за здравство Венко Филипче информираше дека авион од Брисел слетува вечерва на Меѓународниот аеродром Скопје, со патници кои веќе имаат симптоми. Тие ќе бидат...
Македонија ТОП СТОРИИ

200 патници ќе бидат во групен карантин во касарната Пепелиште, доаѓаат од ризичните подрачја

Редакција
Министерот за здравство, Венко Филипче денеска информираше дека патниците кои беа заглавени на унгарско-српската граница и организирано беа вратени преку Деве Баир, ќе бидат во...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Виз ер“ ќе ги врати парите на патниците поради откажаните летови

Редакција
„Виз ер“ денеска објави дека како резултат на значително поголемиот обем на откажани летови поради ограничувањата на патувања, наметнати како борба против ширењето на пандемијата...
Бизнис

(Фото) Површините на Меѓународниот аеродром Скопје се дезинфицираат три пати дневно

Редакција
ТАВ Македонија како аеродромски оператор ги следи и почитува сите мерки на Владата воведени досега за превенција и спречување на ширењето на корона вирусот и...
Бизнис

Кои се обврските на авиокомпаниите кон патниците кои слетуваат, согласно новите мерки за заштита од корона вирусот

Редакција
Согласно најновите препораки на Владата и зајакнати мерки за превенција од корона вирусот, Ви пренесуваме кои се обврските на авиокомпаниите. Авиокомпаниите, преку својот персонал –...
Македонија ТОП СТОРИИ

Мерките за превенција од коронавирусот на повисоко ниво: Патниците од Италија ќе пополнуваат прашалник уште во авион

Редакција
Министерот за здравство, Венко Филипче денеска на прес-конференција информираше дека нема нови заболени од коронавирусот, а пациентката која се лекува е во добра здравствена состојба....
Македонија ТОП СТОРИИ

Патниците кои се возеле со заболената од корона вирус се во Скопје и Струмица, ќе бидат во изолација и под полициски надзор

Редакција
Министерот за здравство Венко Филипче информираше дека заболената од корона вирусот која е на Инфективната клиника е во доба општа добра состојба, има лесна форма...