еМагазин

Tag : патници

Бизнис

Важно известување за патниците на „Виз ер“ од Меѓународниот аеродром Скопје

Редакција
Поради оперативни причини шалтерите за регистрација се затвораат точно 60 минути пред времето на полетување на летот до/од Меѓународниот Аеродром Скопје, информираа од аеродромот на нивниот
Бизнис

1,2 милиони патници на аеродромите во Скопје и Охрид, што е пораст од 12%

Редакција
Преку Меѓународниот Аеродром Скопје и Аеродромот Свети Апостол Павле Охрид во првите шест месеци од 2019 година патувале 1,2 милиони (1.163.667) патници, што претставува пораст
Локално

Едно момче загина, двајца се повредени на патот кон Смилковци

Редакција
На 01.06.2019 во 01,47 часот од  Итна медицинска помош било пријавено дека на стариот пат од с. Стајковци кон Смилковци, се случила сообраќајна незгода во
Локално

(Видео) Алпинистичкo-спасувачка показна вежба на Водно: Како се спасуваат заглавени патници во кабини на жичарници

Редакција
Денеска на падините на Средно Водно преку две показни вежби беше презентирана подготвеноста на нашите служби за спасувачки операции, во конкретниот случај спасување на заглавени патници
Бизнис

Аеродромите во Скопје и Охрид со речиси половина милион патници во првите три месеци од 2019 година

Редакција
Во првите три месеци од 2019 година вкупно 480.845 патници патувале преку двата аеродрома – Меѓународен Аеродром Скопје и аеродромот Св. Апостол Павле Охрид, што
Локално

ЈСП „Скопје“ ги демантира објавите за натепани патници од страна на возачи и контролори

Редакција
Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ (ЈСП) преку соопштение ги демантира зачестените објави во медиумите за натепани патници од страна на возачи и контролори. Сите објави биле базирани
Локално

ЈСП со апел до несовесните возачи: Паркирајте прописно, автобусите не можеа да стигнат до Средно Водно

Редакција
Во пресрет на претстојниот викенд, ЈСП апелира до сите граѓани кои планираат да го посетат Водно со автомобил, да се паркираат прописно на обележаните паркинг
Свет

СЗО: Во сообраќајни несреќи во светот годишно гинат 1,35 милион лица

Редакција
Во најновиот извештај на Светска здравствена организација (СЗО) се наведува дека една од најголемите причини за смртност во светот се сообраќајните несреќи. Во сообраќајни несреќи
Локално

Сведоштво на граѓани: Автобусите со број 9, оставаат деца да мрзнат и не застануваат поради преполнетост

Редакција
Граѓани алармираат да се пуштат повеќе автобуси со бр. 9 на релација Топанско Поле- Државна болница поради преоптовареноста на автобусите и големиот број на патници.
Свет

Катастрофа: Се урна индонезиски патнички авион со 188 патници

Никола Осило
Патнички авион со 188 патници и членови на екипаж синоќа се урна во море само неколку минути по полетувањето од меѓународниот аеродром во Џакарта. Спасувачите