еМагазин

Tag : штип

Македонија

Почна масовно тестирање на работници во штипската конфекција од која се шири корона вирусот

Редакција
Масовно тестирање вчера е почнато на сите варботени во штипската конфекција, каде што деновиве се шири коронавирусот, но и на работничките од другите две конфекции...
Македонија ТОП СТОРИИ

Нови текстилни работнички заразени со корона вирусот во Штип, во изолација над 130 лица

Редакција
Во Штип повторно нови случаи на заразени со коронавирусот. До утринскиот пресек на Министерството за здравство регистрирани се четири случаи, од кои две се текстилни...
Локално ТОП СТОРИИ

Четири новозаразени текстилни работнички во Штип, вкупната бројка од истата конфекција се зголеми на 10

Редакција
Бројот на заразени текстилни работнички во Штип се зголеми, откако денеска се регистрираат четири нови случаи на вработени во конфекцијата, која од вчера е затворена....
Македонија ТОП СТОРИИ

Три нови случаи во Штип: Две текстилни работнички од иста конфекција и еден лекар заразени со корона вирусот

Редакција
Во Штип во рок од два дена регистрирани се три нови случаи на заразени коронавирусoт, од кои две се текстилни работнички во една штипска конфекција...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Македонско-словенечки конзорциум го доби тендерот за адаптација на филтер станицата во Штип вреден 5,4 милиони евра

Редакција
Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство по распишаниот тендер за адаптација на постоечка филтер станица во Штип склучи договор со конзорциумот друштво за инженеринг услуги...
Македонија

Новозаразените со коронавирусот во Штип се членови на семејството на заболен таксист, кој не работел

Редакција
Двата нови случаи на заразени со коронавирусот се поврзани со вчерашниот регистриран пациент од Штип. Станува збор за семејството на штипскиот таксист, кој е хоспитализиран...
Локално

Двајцата штипски насилници кои тепаа девојка добија казна затвор по 2,5 години

Редакција
По две и пол години затвор заработија двајцата насилници, кои во јануари малтретираа и тепаа 21 годишна девојка. Насилството го снимаа на мобилен, а беше...
Македонија

Убава вест: Во штипскиот регион излекувани 25 пациенти од коронавирусот

Редакција
Шестмина здравствени работници од штипската Клиничка болница се излекувани и се на своите работни места, информираше денеска директорот на Клиничка болница-Штип, Ален Ѓеорѓијев. Здравствените работници...