еМагазин

Tag : Коста Петров

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) Шилегов му ја затвори вратата на Коста Петров

Редакција
Скопскиот градоначалник Петре Шилегов беше на ред за снимање во серијалот на СДСМ, „30 прашања со“, но истата траеше пет секунди. На прашањето на потпретседателот...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Царовска, Петров, Лукаревска и Николовски се натпреваруваа во правење мафини

Редакција
Потпретседателот на СДСМ, Коста Петров, министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, генералниот секретрар на СДСМ, Љупчо Николовски и директорката на УЈП, Сања Лукаревска...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Коста Петров, новиот потпреседател на СДСМ: ПР-експерт, бизнис-автор и следбеник на кабала

Редакција
Новиот потпреседател на СДСМ, ПР-експертот и бизнис-автор, Коста Петров е роден во Гостивар. Во текот на основното училиште со неговата фамилија се сели во Скопје,...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Коста Петров за потпретседателското место во СДСМ: Немањето искуство во политиката го сметам за адут

Редакција
Коста Петров се огласи на Фејсбук по повод новата функција во СДСМ, потпретседател на партијата. „Некои одлуки во животот се носат брзо, за некои пак...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Варошлија за македонските инфлуенсери: Модерна проституција во 21 век

Редакција
На вчерашната конференција „Нови комуникациски трендови и инфлуенсер маркетинг”, што се одржа во хотелот „Александар Палас“ во Скопје, на панелот кој се однесуваше на новата...
Забава

Коста Петров е еден од авторите на евровизиската песна на Тамара

Редакција
Еден од најчитаните македонски автори Коста Петров е автор на песната со која Тамара ќе настапи на Евровизија. „Дечки, со гордост сакам да споделам со...