еМагазин

Tag : натпревар

Е-излог ТОП СТОРИИ

Timbеrland повикува: Brooklyn фото-натпревар

Редакција
Од денеска, 11.03.2019, па сè до крајот на месец март 2019 година, Timbеrland Македонија ги повикува сите вљубеници во фотографијата да учествуваат во фото натпревар,
Политика

(Фото) Македонските снајперисти освоија високо второ место на светски натпревар во Кина

Редакција
Македонијо биди горда, напиша генералот Методи Хаџи-Јанев на неговата фејсбук-страница, по повод достигнувањата на македонските снајперисти на светски натпревар во Кина. „Тие се секаде и