еМагазин

Tag : натпревар

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Македонски тим освои бронзена медала на финалето на Европскиот квиз за пари 2024 година

Редакција
Учениците Кирил Китевски и Кристијан Лазароски од СОУ „Цар Самоил“од Ресен, под менторство на професорката Дијана Ѓоргиевска го освоија третото место на финалето на Европскиот...
Спорт

Каратистите на „Макпетрол” ќе се натпреваруваат на Балканското првенство во Подгорица

Редакција
Главниот град на Црна Гора од 23 до 25. февруари ќе биде домаќин на Балканското карате-првенство, а осум членови на „Макпетрол” ќе бидат меѓу натпреварувачите....
Забава ТОП СТОРИИ

Започнува регионален предизвик за бармени со парични награди од 30.000, 4.000 и 2.000 евра

Редакција
Наскоро започнува најголемиот регионален натпревар Бадел мастерклас, на кој најкреативните бармени од Македонија, Хрватска, Словенија, Србија, Црна Гора, Босна и Херцеговина со своите знаења и...
Забава ТОП СТОРИИ

Скопје домаќин на 2.000 танчери од 22 земји: Започна Светското првенство во латино танци

Редакција
Динамичниот дух на латино танците го размрда ноемвриското есенско сивило во главниот град. Светското првенство во латино танци започна вчера во хотел „Александар Палас“ во...
Локално

Во Кавадарци натпревар во јадење лути пиперчиња

Редакција
Меѓународен натпревар во јадење лути пиперчиња „Супер лут предизвик” ќе се одржи денеска во Кавадарци. За најхрабрите, како што велат организаторите, предвидени се вредни награди....
Спорт ТОП СТОРИИ

Заборски и Стојановиќ од „Макпетрол“ ќе се борат за бронза на светската карате лига

Редакција
Петар Заборски и Стефан Стојановиќ од „Макпетрол“ ќе се борат за бронзени медали на Светската карате премиер-лига, А Серија во Ларнака, Кипар. Двоецот на скопскиот...
Локално

Посебен сообраќаен режим денеска во Скопје, поради натпреварот Македонија-Италија

Редакција
Секторот за внатрешни работи Скопје, односно Единицата за безбедност на патниот сообраќај на 09.09.2023 (сабота), поради меѓународниот фудбалски натпревар помеѓу репрезентациите на Македонија и Италија,...
Спорт

Македонскиот карате-тим освои бронза на медитеранскиот шампионат во Тунис

Редакција
Сениорската карате-екипа на Македонија се закити со бронзен медал на медитеранското првенство што викендов се одржа во Радес, Тунис. Дополнително, македонските претставници остварија и три...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Натпревар „Најдобар бизнис концепт за зелени иновации 2023“

Редакција
На 13.05.2023 година, се одржа 17-иот годишен натпревар „Најдобар бизнис концепт 2023 – Натпревар за зелени иновации“, организиран во рамки на европскиот проект GREENOVET преку...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Математичкиот гениј Македон Димитровски го освои сребрениот медал на интернационалниот натпревар „Математика без граници“

Редакција
Математичкиот гениј Македон Димитровски освои сребрен медал на интернационалниот натпревар Математика без граници, информираше неговиот татко Владимир на Фејсбук. Македон Димитровски е 7-годишен генијалец од...