еМагазин

Tag : натпревар

БАШ НИ Е ЌЕФ

Ана Марија Атанасовска освои второ место на Светскиот шампионат во Microsoft Office во Њујорк

Редакција
Денес во i-bank store филијалата на Стопанска Банка беше претставена младата Ана Марија Атанасовска, ученичка од СУГС “Раде Јовчевски Корчагин” која го освои второто место...
Спорт

Завршија подготовките во Бар и Сутоморе за Македонската универзитетска карате репрезентација

Редакција
Селекторот на Универзитетската карате репрезентација на Северна Македонија  Бошко Заборски – задоволен од досегашниот тек на  подготовки кои во текот на утрешниот ден завршуваат. „Во...
Спорт

Каратистите на „Макпетрол“ заминуваат на турнир во Умаг

Редакција
Денеска каратистите од Карате клубот „Макпетрол“ – Скопје, заминуваат на турнир од Светската карате лига за младинци во Умаг, Хрватска. Во периодот од 5 до...
БАШ НИ Е ЌЕФ

По осми пат Trash Fashion 2019

Редакција
По осми пат оваа година Здружението за едукација, комуникација и консалтинг ОХО организира Trash Fashion 2019, натпревар на креации изработени со реупотреба на материјали. Натпреварот...
Локално

Нападнал полицаец сред ракометен натпревар во салата „Јане Сандански“

Никола Осило
На 25.04.2019 година околу 20 часот, С.Т. (34) од Скопје физички нападнал полициски службеник  додека вршел физичко обезбедување на ракометен натпревар во Спортски центар Јане...
Спорт

Младиот Павел Стојчевски се закити со златен медал на меѓународниот кик-боксинг турнир

Редакција
На меѓународниот Кикбоксинг турнир „Балкан Опен“, во Тешањ, Босна и Херцеговина, нашиот млад борец, Павел Стојчевски од кикбоксинг клубот „АС“, од Делчево, се закити со...
Е-излог ТОП СТОРИИ

Timbеrland повикува: Brooklyn фото-натпревар

Редакција
Од денеска, 11.03.2019, па сè до крајот на месец март 2019 година, Timbеrland Македонија ги повикува сите вљубеници во фотографијата да учествуваат во фото натпревар,...
Македонија

(Фото) Македонските снајперисти освоија високо второ место на светски натпревар во Кина

Редакција
Македонијо биди горда, напиша генералот Методи Хаџи-Јанев на неговата фејсбук-страница, по повод достигнувањата на македонските снајперисти на светски натпревар во Кина. „Тие се секаде и...