еМагазин

Tag : Тиквеш

БАШ НИ Е ЌЕФ

Вината на „Тиквеш“ и на „Tikveš Châteaux & Domainеs“ освоија четири златни медали и една специјална награда на „Citadelles Du Vin“ 2020 во Франција

Редакција
Вина на „Тиквеш“ и на „Tikveš Châteaux & Domainеs“ освоија пет високи признанија на престижниот вински натпревар „Citadelles Du Vin“ 2020, кој традиционално се одржува...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Омилените „Смедеревка“ и „Розе“ на ВВ „Тиквеш“ отсега и во полулитарска амбалажа

Редакција
Најпопуларните вина од сегментот на традиционални вина на винарницата „Тиквеш“ – „Смедеревка“ и „Розе“ добија нова атрактивна амбалажа од 0,5 литри, а на љубителите на...
Бизнис

Тиквешките угостители ги затворија објектите: Очекуваат од Владата да ги олабави мерките

Редакција
Здружението на Тиквешки угостители на вчерашниот состанок донесоа одлука да ги затворат објектите, се до олабавување на мерките. „И покрај забраната за работење од девет...
Бизнис

„Тиквеш“ со добивка од 24 милиони денари за три месеци

Редакција
Винарската визба „Тиквеш“ во првите три месеци од годинава оствари добивка од 24 милиони денари, што е речиси на исто ниво во однос на резултатот...
Бизнис

ВВ „Тиквеш“ ги исплати лозарите и во услови на криза инвестираше 720.000 евра во нови лозови насади

Редакција
Винарската визба „Тиквеш“ ја заврши исплатата на своите обврски кон лозарите со кои соработува за откупеното грозје од бербата во 2019 година, информираат од компанијата....
Бизнис

„Тиквеш“ лани оствари добивка пред оданочување од три милиони евра

Редакција
Винарската визба „Тиквеш“ АД Кавадарци лани забележа пораст на вкупните приходи од 10%, односно зголемување за 152,6 милиони денари, соопшти компанијата преку Македонската берза. „Порастот...
Бизнис

Искра Клинкарова влезе во Управниот одбор на Тиквеш

Редакција
Од винарската визба Тиквеш од Кавадарци преку Македонската берза информираат дека Искра Клинкарова е избрана за член на Управниот одбор на компанијата....
БАШ НИ Е ЌЕФ

Вината на „Тиквеш“ и „Tikveš Châteaux & Domainеs“ освоија седум медали на натпреварот „Мундус Вини“

Редакција
По трет пат годинава, вината на „Тиквеш“ и „Tikveš Châteaux & Domainеs“ освојуваат медали на интернационални вински натпревари. Најнови во низата високи награди се медалите...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Галерија) Спасовски кроеше лозје кај Светозар Јаневски

Редакција
ВВ „Тиквеш“ и годинава, на винскиот локалитет „Лепово“, ја продолжи традицијата на симболичното закројување на лозјата во чест на Св.Трифун, заштитникот на лозарите и винарите....
БАШ НИ Е ЌЕФ

Ексклузивните вина на „Château de Gourdon“ со два златни и еден сребрен медал на еден од најпрестижните вински натпревари во Франција

Редакција
На најреномираниот натпревар за вина од долината на Рона во Франција, три вина произведени во винарницата „Château de Gourdon” освоија високи награди. Белото „Terrasse au...