еМагазин

Tag : виз ер

Бизнис

Скопскиот аеродром со раст од 119 отсто во поврзаноста со светот

Редакција
Меѓународниот аеродром во Скопје во изминатава деценија бележи раст на поврзаноста со останатите аеродроми во светот од 119,1 отсто, покажуваат податоците на Меѓународниот совет на
Бизнис

Важно известување за патниците на „Виз ер“ од Меѓународниот аеродром Скопје

Редакција
Поради оперативни причини шалтерите за регистрација се затвораат точно 60 минути пред времето на полетување на летот до/од Меѓународниот Аеродром Скопје, информираа од аеродромот на нивниот
БАШ НИ Е ЌЕФ

Учесниците, покровителите, партнерите, поддржувачите и соработниците се причината за развојот на Виз Ер Скопски маратон

Редакција
Во понеделник вечер во Парк Хотел и Спа беше организирана завршната манифестација на Виз Ер Скопски Маратон, на која присуствуваа сите партнери и учесници. Сојузот
Спорт

Пријавувањето на Виз Ер Скопски маратон се затвора на 22 април

Редакција
Во сабота, 4. мај 2019, ќе се одржи Виз Ер Скопскиот маратон, темелот на спортувањето и здравиот живот, кој го прославува својот 15. јубилеј. За
Спорт

„Виз Ер“ Скопски маратон го прославува својот 15-ти јубилеј

Редакција
Минатата година околу 10.000 луѓе излегоа на патеката на „Виз Ер“ Скопски маратон во Скопје. Тие покажаа колку е значајна самата манифестација. Тркачите дојдоа од
Да помогнеме

„Виз Ер“ скопски маратон преку партнерство со GivenGain цели кон поддршка на оние кои им треба помош

Редакција
Оваа година за илјадниците учесници, но и за тие кои сакаат да помагаат, Виз Ер Скопски маратон одлучи да ја надгради хуманоста во Македонија со
Спорт

Виз Ер Скопски маратон изненадува со секој чекор: Нови медали за штафетен маратон, прекрасни маици и бесплатни групни тренинзи

Редакција
Низ годините Виз Ер Скопскиот маратон ги урива сите рекорди во поглед на својата организација. Од 1.249 во првата до преку 10.000 тркачи во последната
Бизнис

Убава вест: „Виз ер“ воведе нови авиолинии од Скопје до Баден-Баден и Бремен

Никола Осило
Со слатки подароци за 195 патници, ТАВ Македонија денеска го прослави заминување на првиот лет на „Виз ер“ од Меѓународниот Аеродром Скопје до Баден –
Спорт

„Виз ер“ Скопски маратон годинава ќе се одржи на 4 мај, датумот е поместен поради одржување на претседателските избори

Редакција
Поради одржување на претседателските избори, чиј втор круг ќе се поклопи со првичниот датум на одржување на 15. издание на Виз Ер Скопски маратон, 5
Бизнис

(Фото) Каков багаж ќе може да носите со „Виз ер“ од 1 ноември

Редакција
„Виз ер“, најбрзорастечката авиокомпанија во Европа и водечка нискобуџетна компанија во Централна и Источна Европа, љубезно ги потсетува сите патници кои патуваат со авиокомпанијата дека