еМагазин

Tag : награди

БАШ НИ Е ЌЕФ

Вината на „Тиквеш“ и на „Tikveš Châteaux & Domainеs“ освоија четири златни медали и една специјална награда на „Citadelles Du Vin“ 2020 во Франција

Редакција
Вина на „Тиквеш“ и на „Tikveš Châteaux & Domainеs“ освоија пет високи признанија на престижниот вински натпревар „Citadelles Du Vin“ 2020, кој традиционално се одржува...
Бизнис

Награда од 1.000 евра месечно за неизвршните членови на Одборот на директори на „Окта“

Редакција
Собранието на акционери на „Окта“ АД – Скопје на својата 30-та седница на Годишното Собрание закажана на ден 02.06.2020 година да донесе одлука за определување...
МАКЕДОНСКО

Македонското вино е најдобриот бренд-амбасадор на Македонија

Редакција
На овогодинешното пролетно оценување на престижниот натпревар за вино „Мундус Вини“ кој по 26. пат се одржа во Нојштад, Германија во перидот од 18 до...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Македонија е најпребарувана локација на „Гугл“ , кога станува збор за место кое е поврзано со наградите за Оскар

Редакција
Поради номинацијата на „Медена земја“ за Оскари, Македонија е најпребарувана локација на „Гугл“ поврзана со овие награди. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Атиџе и гледала на кафе на...
Забава ТОП СТОРИИ

(Галерија) Се одржаа 8. Твитер награди: Омилените твитерџии ги „покажаа“ ликовите

Редакција
Во соработка со Младинскиот културен центар се одржаа осмите #ТвитерНагради во киното Милениум, настанот на кој се прогласуваат најдобрите корисници на социјалната мрежа Твитер, но...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Рамсторе го прослави својот 14. роденден со многу награди, настани, и хуманитарни активности

Редакција
Традиционално секоја година во месец октомрви/ноември Рамсторе маркетите организираат активности за наградување на своите потрошувачи. Па така, минатата недела на 2 декември, Рамсторе ја заокружија...
БАШ НИ Е ЌЕФ

ЕВН наградена за унапредување на човековите права во бизнисот

Редакција
ЕВН Македонија е една од првите компании добитници на наградата за унапредување на човековите права во бизнисот, информираат од компанијата. Ова престижно признание се доделува...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

„Лос Анџелес тајмс“ го вброи „Медена земја“ меѓу четирите најсериозни кандидати за „Оскар“

Никола Осило
„Лос Анџелес тајмс“ порача дека македонскиот филм „Медена земја“ е еден од четирите на кои треба да се „внимава“ како што почнува трката за престижната...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Скопје отворено за велосипеди – Пријави се бесплатно на Скопје на точак!

Редакција
Илјадници велосипеди биле дел од Скопје во 1960-те години. Според некои податоци секој втор граѓанин имал точак. Овој факт покажува дека вело културата е значаен...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Месечни награди од над 1.000 евра за членови на Одборот на директори на „Триглав осигурување“

Никола Осило
„Триглав осигурување“ на престојното Собрание на акционери закажано за 30.10.2019 година ќе предложи одредување месечен паушал на неизвршните членови на Одборот на директори. „Месечниот паушал...